ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü İlçemizde Törenlerle Kutlandı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıldönümü ilçemizde törenlerle kutlandı.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü İlçemizde Törenlerle Kutlandı.

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıldönümü, ilçemizde törenlerle kutlandı.

“Hükümet Konağı Önündeki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunuldu”

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında ilk tören, Hükümet Konağı önünde yapıldı.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı P. Bnb. Salih GÖDEK ve Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN tarafından çelenk sunuldu.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunması ile sona erdi.

“Belediye Kültür Sarayı’nda Resim Sergisi ve Anma Programı”

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü Kutlama Programı, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında Fatsa Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan programla devam etti.

Programa, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı P. Bnb. Salih GÖDEK, Belediye Başkanı Hüseyin ANYLAYAN, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, Jandarma Bölük Komutanı J. Binbaşı Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem ÖZTÜRK, Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet BALIK, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, şehit aileleri, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Gülbin EVCİMEN yaparken şehit yakınlarına adına ise Sebahattin AKYOL bir konuşma yaptı. 

Anma Programı, “Fatsa Şehitleri” sunumu, Anadolu Lisesi öğrencileri Emine Zeynep YILDIZ ve Burak CANSEL tarafından “Bülbül”, “Çanakkale Şehitlerine”  adlı şiirlerin okunması, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Elif Banu GÜLTEGİN’in “Şehit Mektubu” adlı eseri okuması,  Fatsa Anadolu Lisesi tiyatro grubu öğrencilerinin Çanakkale Savaşı’nda yaşananları konu edindiği tiyatro oyununun gösterimi ile devam etti.

Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü Programı, Fatsa Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayça YILDIRIM’ ın “Çanakkale İçinde”, Rüveyda YILDIZAL’ın “Değirmen Başında Vurdular Beni” ve Yasemin KAYA’nın “Mızıka Çalındı Düğün mü Sandın” türkülerini seslendirmesi ile sona erdi. 

Davetliler tarafından büyük beğeniyle izlenen program sonrası protokol üyeleri öğrencileri tebrik etti.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.