ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası, İlçemizde düzenlenen törenlerle başladı.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Törenlerle Başladı.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası’nın başlaması dolayısıyla ilk tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyuldu. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı, Meşebükü İlkokulu-Ortaokulunda düzenlenen programla devam etti. Burada düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK ve Ramazan AKYOL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, okul ve kurum müdürleri, öğrenci velileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Programda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcında, Türkiye´nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimiz ve ülkemizin geleceği çocuklarımızla yeniden birlikte olmanın farklı heyecanı ve gururu içinde olduğunu dile getirerek “Değerli öğrencilerim, sizleri sağlıklı ve mutlu olarak aramızda görmekten büyük sevinç duyuyoruz. Yeni şeyler öğrenecek, yaparak ve yaşayarak bu bilgileri pekiştireceksiniz. Gelecekte, kazandığınız deneyimler sizin mutlu birey olmanıza yardımcı olacaktır”  diyerek  öğrencilerden kendilerine güvenmelerini, istediklerinde her şeyi yapabileceklerini bilmelerini ve her zaman kararlı olmalarını istedi. 

Öğretmenlik mesleğinin büyük fedakârlık istediğini ifade eden Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 1927 yılında yaptığı bir konuşmada “Öğretmenler her fırsattan yararlanarak koşmalı, halk ile beraber olmalı ve halk da, öğretmenin çocuğa yalnız alfabe okutan bir varlıktan ibaret olmadığını anlamalıdır” diyerek bir yöntemi işaret etmiştir. İşbirliğinde adının kim tarafından atılması gerektiğini vurgulamış bunun yanında da halkın bu adımı iyi değerlendirmesini, gereken özenin ve saygının öğretmene gösterilmesini ifade etmiştir. Edebali, Osman Gazi’ye “Yükün ağır, işin çetin, gücün kula bağlı” söylediği gibi yeni eğitim öğretim yılında yorulmadan çalışacak siz değerli meslektaşlarıma yürekten başarılar diliyorum” diye konuştu. 

 “Anne, babalardan isteğimiz, çocukların tek besin kaynağı olan gösterecekleri sevgi ve ilginin hatırlanmasıdır. Bu süreçte sizlere de çok önemli sorumluluklar düşmektedir. Okul ve öğretmenlerle sürekli iletişim içinde olmalı ve çocuğunuzun eğitimini yakından takip etmelisiniz. Milli eğitim ailesi olarak şunu her zaman biliyoruz ki bu çalışmaların başarıya ulaşması ancak değerli velilerimizin fedakâr emekleri ve sonsuz sabrıyla gerçekleşecektir”

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Hedefimiz öğrencilerimizi, devletine ve milletine sevgiyle bağlı, ahlaklı, insana ve doğaya saygılı bilgiye ulaşmayı öğrenmiş ve öğrendiklerini hayata geçirebilen, yaşadığı sorunlarla baş edebilen, başkalarının farklılıklarını hoşgörüyle karşılayabilen ve geleceğe her zaman umutla bakabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır diye söyleyerek “Bütün öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.    

Meşebükü İlkokulu-Ortaokulu Müdürü Cevat ÖZTÜRK yaptığı konuşmada, “Bugün yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. Anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri geçen hafta ders başı yaparak okullarını ve öğretmenlerini tanıdılar. Her biri ayrı bir pırlanta olan bu çocuklarımız öğretmenlerinin ellerinde şekillenecek. Velilerimizin gözleri hiçbir arkada kalmasın. Çocuklarınız emin ellerde yeter ki bizlerden desteklerinizi esirgemeyin.” dedi.  

Programda, ilkokul ve okul öncesi öğrencileri tarafından İlköğretim Haftası ile ilgili şiirler ve Atatürk’ten özdeyişler okundu. Daha sonra 4. sınıf öğrencileri tarafından 1. sınıf öğrencilerine “Okula Hoş Geldiniz” çiçeği verildi. 

Meşebükü İlkokulu-Ortaokulunda gerçekleştirilen 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nın ders başlama zilini çalmasından sonra öğrencilerin sınıflara alınmasıyla sona erdi.

İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.İlköğretim Haftasını Törenlerle Kutladık.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.