ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü, Fatsa’da Törenlerle Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü, İlçemizde törenlerle kutlandı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü, Fatsa’da Törenlerle Kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. Yıldönümü, İlçemiz merkez ve beldelerinde bulunan ilkokul ve ortaokullarda törenlerle kutlandı.

İlçemizde ilk tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Burada, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nun tüm okullar adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengi’ni Atatürk Anıtı’na sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı´nın göndere çekilmesiyle devam etti. 

Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Dumlupınar İlkokulu kapalı spor salonundaki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı’na geçildi. 

Dumlupınar İlkokulu’ndaki 23 Nisan Kutlama Programına; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Vekili Binbaşı Halit GÜLTEN, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL ile daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Dumlupınar İlkokulu kapalı spor salonundaki kutlamalar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Dumlupınar İlkokulu Müdürü Cemal ER, günün anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaptı. 

Dumlupınar İlkokulu Müdürü Cemal ER ““Bugün bir ulusun kendi kaderini yine kendisinin çizdiği büyük bir gündür. Bundan 95 yıl evvel ordusu dağıtılmış, yurdu işgal edilmiş bir milletin, yeniden toparlanma, ayağa kalkma, yurduna ve geleceğine sahip çıkma kararım aldığı gündür. Büyük önder, farklı düşüncelere ev sahipliği yapacak olan meclisi siz çocuklara emanet etti. 23 Nisan 1920 tüm ulusumuzun, özellikle de siz çocukların bayramıdır. Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık, her gününüz bayram olsun”  diyerek bütün çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

23 Nisan şiirlerinin okunması, anasınıfı öğrencilerinin Ront Gösterisi, Modern Dans Gösterisi, Müzikli Dans Gösterileri ve  Halk Oyunları Gösterisinin sunumu ile devam eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 68. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası dolayısıyla düzenlenen resim yarışması, “Bir Kitap Da Sen Anlat”, “Sahne Sanatları” ve “Çocuklar Geleceğimizdir” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. 

İlkokul ve ortaokul kategorilerinde gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin hediyelerini, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı v. Binbaşı Halit GÜLTEN, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN ve Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL takdim etti. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.