ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçemizde Törenler ve Etkinliklerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçemizde Törenler ve Etkinliklerle Kutlandı.

 

24 Kasım Öğretmenler Günü, İlçemizde törenler ve etkinliklerle kutlandı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları için ilk tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Çelenk sunum törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, Şube Müdürlerimiz Muhammet ANCAZA, Ramazan TÖNGEL, Ramazan AKYOL Okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA’nın Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengini sunmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan kutlama programı Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen törenle devam etti. 

Program, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi, Hasan Yahşi İlk-Ortaokulu ve Rehberlik Araştırma Merkezi öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi, şiirler okunması ve video gösterimi ile devam etti. Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen kutlama programına, Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve eşi Sayın Türkan YAPICI, Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin BAYÇELEBİ, İlçe Jandarma Komutanı J. Yarbay  Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü Tolga SİPAHİ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, , Şube Müdürlerimiz Muhammet ANCAZA, Ramazan TÖNGEL, Ramazan AKYOL daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, " Dünyanın en kutsal ve en eski mesleklerinden olan öğretmenlik, her zaman bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve yarınlara aktarılması sürecinde çok önemli bir role sahip olmuştur. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır” dedi.

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aramızdan ayrılan değerli eğitimcilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Saygın ATİNKAYA, “Şuan görevi başında bulunan geleceğe aydınlık beyinler yetiştiren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum” sözleriyle konuşmasını noktaladı. 

Emekli öğretmenlerimize “Hizmet Onur Belgeleri” Valiliğimiz adına Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI tarafından verildi. Daha sonra aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleştirildi. 

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğrenciler arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarda dereceye öğrencilerimize ödülleri İlçe kaymakam Mehmet YAPICI, İlçe Milli, Eğitim Müdürü Saygın ATİNKAYA, tarafından verilmiştir. 

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programı,  Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu oratoryo ile sona erdi.

   26-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-201826-11-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.