ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, ilçemizde törenler ve etkinliklerle kutlandı.    
24 Kasım Öğretmenler Günü İlçemizde Törenlerle Kutlandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü, ilçemizde törenler ve etkinliklerle kutlandı. 

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları için ilk tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Çelenk sunum törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nun Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelengini sunmasının ardından Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan kutlama programı Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen törenle devam etti. 

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Halit GÜLTEN, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, "Bugün öğretmen olmanın sevinci ile yine doluyuz. Aylardan kasım ve hazanı iliklerimize kadar hissederken uğurluyoruz ve yol alıyoruz sert bir kışın ortasından bahara. Ateşli yüreklerimiz atıyor soğuklara inat edercesine, buraya gelmişiz. Öğretmenlik, bir bahar güneşi gibidir. Nasıl can verirse güneş havaya, suya, toprağa…. Nasıl fer verirse bahar için kışın ayazında donmuş tabiata, öğretmen de öyle can verir topluma" 

“İnsanlık, öğretmen sayesinde tanışmıştır medeniyetle. Sihirli bir el gibidir öğretmenimin eli kara tahtaya değdiğinde, Bileği büyük bir aşkla kıvrılır, tebeşirini alır. Öğrencilerine bir şey öğretmek arzusu ile hafifçe kırar belini ve tahtaya yazısını yazar. En anlamsız sanılan şeylere onun eli değdiğinde mana yüklenir. Kimi zaman şiirler, kimi zaman kafamıza takılan problemler, kimi zaman hayatın anlamı onun elinden dökülür kara tahtaya. Yüreğimize dökülür kara tahtadan bir ferahlık.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Ulusları kurtaracak olan yalnız ve ancak öğretmenlerdir” sözleriyle öğretmene verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde özetlediğini ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutluyor, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum, ruhları şad olsun.” diyerek konuşmasını tamamladı. 

Öğretmenlik mesleğine yıllarını vermiş emekli öğretmen Hasan BAYAR’ın duygularını getirdiği konuşmasının ardından, aday öğretmenler Selime AŞAR, Gülay TOK, Nurhan KARACA, Rahime ÇAĞIRMA, Şeyma AKGÜN ve Gülçin AKBULUT’un yemin töreni gerçekleşti. 

Emekliye ayrılan öğretmenlerimiz Hasan BAYAR, Ayten AŞIKOĞLU, Ahmet ÖZCAN ve Hidayet KIRCI’nın Hizmet Şeref Belgeleri Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI tarafından verildi. 

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında öğretmenler arasında düzenlenen anı yazma yarışmasında dereceye giren öğretmenlerimiz Recep UZUN, Nuray BAŞ ve Şeyma TUTAR’ın hediyeleri Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, satranç turnuvasında dereceye giren öğretmenlerimiz Yılmaz KARACA, Muzaffer ŞERBETÇİ ve Dursun Mehmet TEKİN’e hediyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, masa tenisi turnuvasında dereceye giren öğretmenlerimiz İsa ŞİMŞEK, Beytullah GEÇTAN ve Hakan BAŞARAN’ın hediyeleri ise Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Halit GÜLTEN tarafından verildi.

Program, Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Resim dalında dereceye giren Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Hazal KARAMAN, Hatipli İlkokulu öğrencisi Zeynep BİLGİLİ ve Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Enis YAKAN’ın hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU verdi. Şiir dalında dereceye giren Dolunay Ortaokulu öğrencisi İlayda DÜNDAR, Toki Ortaokulu öğrencisi Berfin Deniz DOĞAN ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Dilara KARA’nın hediyelerini Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK, kompozisyon yarışmasında dereceye giren Anadolu Lisesi öğrencisi Ayça YILDIRIM, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğrencileri Cem ÖZEN ve Saadet EKÇE’ye ise hediyelerini Şube Müdürümüz Ramazan AKYOL verdi. 

Belediye Kültür Sarayında Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Öğretmenler Günü” kutlama programı müzik öğretmenlerinin söylediği birbirinden güzel türküler ile sona erdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, kutlama programının ardından 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Kültür Sarayında Sami Yücel Özel Eğitim Uygulama Okulunun açtığı fotoğraf sergisi ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaat Teknolojileri öğretmeni Fehmi YILMAZ’IN çalışmalarının yer aldığı hat sergisini gezerek eserlerin sahibi öğretmenlerden çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.