ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması Sonuçları Belli Oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçemizde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren eserler ve öğrenciler belli oldu.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması Sonuçları Belli Oldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla ilçemizde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında resim, şiir ve kompozisyon dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren eserler ve öğrenciler belli oldu. 

İlçe Eser İnceleme Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda İlkokul öğrencileri arasında  yapılan resim yarışmasında Dolunay İlkokulu öğrencisi Zeynep Betül KOYUN birinci, Dumlupınar ilkokulundan Hazal KARAMAN ikinci, Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Rabia SERDAR ise üçüncü oldu. 

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan resim yarışmasında İslamdağ Ortaokulu öğrencisi Makbule AKTEN birinci, Büyükata Ortaokulu öğrencisi Şule IRMAK ikinci, üçüncü ise İmam Hatip Ortaokulundan Zehra BOĞ oldu. 

Ortaokul öğrencileri arasında yapılan şiir yarışmasında birinci “Yolun Açık Olsun” şiiri ile Sakarya Ortaokulu öğrencisi Zeynep KÜÇÜKSÖZEN,  ikinci “Özgür Cumhuriyet” şiiri ile Meşebükü Ortaokulundan Zehra MİMALI, üçüncü ise “Ey özgürlük Ey Cumhuriyet” şiiri ile İmam Hatip Ortaokulundan Duygu SEVİM oldu. 

Lise öğrencileri arasında yapılan şiir yarışmasında “Cumhuriyet İkliminde” şiiri ile Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ birinci, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Barış Göksel ARKIŞ “Özgür Cumhuriyet” şiiri ile ikinci olurken Fen Lisesi öğrencisi Bedirhan CERRAHOĞLU ise “Talih” şiiri ile üçüncü sırayı aldı. 

Lise öğrencileri arasında yapılan kompozisyon yarışmasında Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye DEMİR “Başımız Dokunacak Göklere” eseriyle birinci, “Atalar Emaneti” eseriyle Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Kardelen ŞEN ikinci, “Düşünüyorum Öyleyse Özgürüm” eseriyle Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail KARATAŞ üçüncü oldu. 

Şiir dalında birinci olan Sakarya Ortaokulu öğrencisi Zeynep KÜÇÜKSÖZEN ve Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ ile Kompozisyon dalında birinci olan Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye DEMİR yarışmada birinci olan eserlerini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programında kendileri okuyacaklardır. 

İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri, 29 Ekim 2014 Çarşamba günü Dumlupınar İlkokulu bahçesinde yapılacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programında protokol tarafından verilecektir. 

Cumhuriyetimizin 91.Yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize, onlara rehberlik eden öğretmenlerimize, okul yöneticilerine, İlçe Eser İnceleme Komisyonunda görev alan öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.