ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 91. Yıldönümü Törenle Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü, Fatsa Dumlupınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen programla kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 91. Yıldönümü Törenle Kutlandı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü, Fatsa Dumlupınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen programla kutlandı. 

Kutlama Programına; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Cumhuriyet Bayramının 91. Yılı Kutlama Programı, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, beraberinde Garnizon Komutanı Per. Binbaşı Salih GÖDEK ve Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. 

Dumlupınar İlkokulu bahçesindeki törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI yaptı. Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI konuşmasında, “Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği yolda kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Türkiye Cumhuriyeti artık dünya milletlerinin onurlu bir üyesidir. Cumhuriyeti kuranlar bizlere yeni bir devlet, mutlu bir gelecek ve aydınlık yarınlar armağan etmişlerdir. Bizlere düşen Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek genç kuşaklara gurur duyacakları bir ülke bırakmaktır” dedi. 

Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI’nın konuşmasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 91. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Cumhuriyet” konulu şiir yarışmasında Sakarya Ortaokulu öğrencisi Zeynep KÜÇÜKSÖZEN, birinci seçilen “Yolun Açık Olsun” adlı şiirini, ardından kompozisyon yarışmasında birinci olan Fatsa Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye DEMİR, birinci seçilen “Düşünüyorum Öyleyse Özgürüm” adlı kompozisyonunu, ardından Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ de, “Cumhuriyet İkliminde” adlı şiirini okudu. 

Daha sonra, İlkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmanın birincileri, Dolunay İlkokulu öğrencisi Zeynep Betül KOYUN, İslamdağ Ortaokulu Makbule AKTEN, Sakarya Ortaokulu öğrencisi Zeynep KÜÇÜKSÖZEN, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ ve Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gaye DEMİR’e ödüllerini Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI verdi. 

Yarışmanın ikincileri Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Hazal KARAMAN, Büyükata Ortaokulu öğrencisi Şule IRMAK, Meşebükü Ortaokulu öğrencisi Zehra İMAMLI, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri Barış Göksel ARKIŞ ve Kardelen ŞEN’in ödüllerini Garnizon Komutanı Per. Bnb. Salih GÖDEK verirken yarışmaların üçüncüleri Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Rabia SERDAR, İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Zehra BOĞ ve Duygu SEVİM, Fen Lisesi öğrencisi Bedirhan CERRAHOĞLU ve Anadolu Lisesi öğrencisi İsmail KARATAŞ’ın ödülllerini ise Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN verdi.  

İlçemiz Dumlupınar İlkokulu bahçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programı, tören geçişiyle son buldu.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.