ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıldönümünü Fatsa´da Törenlerle Kutladık.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümü, Fatsa Dumlupınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen programla kutlandı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. Yıldönümünü Fatsa´da Törenlerle Kutladık.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümü, Fatsa Dumlupınar İlkokulu bahçesinde düzenlenen programla kutlandı. 

Kutlama Programına; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ,  Cumhuriyet Başsavcısı Selamettin BAYÇELEBİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Cumhuriyet Bayramının 92. Yılı Kutlama Programı, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, beraberinde Garnizon Komutan Per. Binbaşı Salih GÖDEK ve Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ ile birlikte halkın ve öğrencilerin bayramını kutlamasıyla başladı. 

Dumlupınar İlkokulu bahçesindeki törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI yaptı. Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI yaptığı konuşmada, “Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet, Türk milletine bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez bir değerdir. Atatürk’ün hedef olarak gösterdiği yolda kat ettiğimiz mesafe küçümsenecek gibi değildir. Türkiye Cumhuriyeti artık dünya milletlerinin onurlu bir üyesidir. Cumhuriyeti kuranlar bizlere yeni bir devlet, mutlu bir gelecek ve aydınlık yarınlar armağan etmişlerdir. Bizlere düşen Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yücelterek genç kuşaklara gurur duyacakları bir ülke bırakmaktır” dedi. 

Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI’nın konuşmasının ardından, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 92. yılı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen “Cumhuriyet” konulu şiir yarışmasında Büyükata Ortaokulu öğrencisi Busenur KARAOĞLU, birinci seçilen şiirini, ardından kompozisyon yarışmasında birinci olan Fatsa Anadolu Lisesi öğrencisi Doğukan Ali KAÇAK ise birinci seçilen eserini okudu. 

Daha sonra, İlkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen “Cumhuriyet” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmanın birincileri, Dolunay İlkokulu öğrencisi Zeynep Betül KOYUN, Büyükata Ortaokulu öğrencisi Busenur KARAOĞLU ve Fatsa Anadolu Lisesi öğrencisi Doğukan Ali KAÇAK’a ödüllerini Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI verdi. 

Yarışmanın ikincileri Özel Dolunay İlkokulu öğrencisi Berat Yasin AYDIN, Meşebükü Ortaokulu öğrencisi Serra YARANOĞULLARI ve Anadolu Lisesi öğrencisi Ayça YILDIRIM’a ödüllerini Garnizon Komutanı Per. Bnb. Salih GÖDEK verirken yarışmaların üçüncüleri Yalıköy Ortaokulu öğrencileri Ahmet Tura AYDIN ve Rana Betül KARAKUŞ ile Fen Lisesi örencisi Aydora Furkan BAY’ın ödülllerini ise Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ verdi.   

İlçemiz Dumlupınar İlkokulu bahçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen kutlama programı, Merkez Ortaokulu öğrencilerinin gösterisi ve Halk Eğitimi Merkezi halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından gerçekleştirilen tören geçişiyle son buldu. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.