ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası’nı Düzenledikleri Programla Kutladı.

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kutlu Doğum Haftası’nı Fatsa Belediye Kültür Sarayı’nda düzenledikleri programla kutladı. 
Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Haftası’nı Düzenledikleri Programla Kutladı.

Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kutlu Doğum Haftası’nı Fatsa Belediye Kültür Sarayı’nda düzenledikleri programla kutladı.

Kutlu Doğum Programına: İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim EROĞLU, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ahmet ÇELİK, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Murat BAYAR’ın Kur´an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programda bir konuşma yapan Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Salim ŞAHİN, Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in doğum yıldönümünün, tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk ve adalet getirmesi dileğiyle sözlerine başlayarak, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) insanlar içinden seçilmiş, insanlara karşı çok şefkatli ve merhametli bir Peygamberdir. Özü sözü bir olan Peygamberimiz, kendisi istediğini ümmeti için istemiştir ve bu hususta şöyle demiştir. “Hiçbiriniz kendisi için istediğini Müslüman kardeşi için istemedikçe (gerçek anlamda) iman etmiş olamaz’” dedi.

“Sevgili Peygamberimizin ahlaki vasıflarından biride yapmış olduğu bütün işlerinde merhamet duygusunun olmasıydı. Ağzından hiçbir zaman kaba bir söz çıkmamış, hiç kimsenin kalbini kırmamış, her hareketinde merhameti ön plana çıkarmış ve bizlere merhametli olmamızı öğütlemiştir. Sevgili Peygamberimiz sadece dinin tebliği için vazifelendirilmiş değildir. İslam dininin yaşantıya aktarılış şeklini, dünyada yaşantımızı nasıl şekillendireceğimizi, hangi prensipleri yerine getirirsek kendimizin, kendimizin, toplumda hayat sürdürdüğümüz insanlarla beraber Rabbimizin razı olacağı hayatı yine O’nun hayatından öğrenmekteyiz”

Okul Müdürü Salim ŞAHİN, O’nun şefkat ve merhamet ikliminde buluşmalı, yeni bir dirilişe ermeli ve dünyada yeniden sevgiyi, barışı getirmelidir diye düşünüyorum. İnşallah O’nu anmak için tertiplediğimiz bu program okyanusta damla misali de olsa kalplerimizde manevi bir uyanışın oluşmasına, Peygamberimizin sünnetinin hayatımızda yol gösteren bir kandil olmasına ve O’nun bize öğrettiği İslami prensiplerin zerrelerimize kadar hayatımıza aksederek dünya ve ahiret mutluluğumuza vesile olması diliyor, programın hazırlanmasında emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma ve programın mimarı olan sevgili öğrencilerime, ayrıca Altınordu İlahi Grubu’na sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, teşriflerinizden ötürü sizlere şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Program, okul öğrencilerinden Zeliha AKAR’ın “Senin Aşkından”, Semanur KESİN’in “Ey Yolcu” adlı şiirleri okuması, Sema YEŞİLDUMAN ve Sefe GEDİK’in Peygamberimiz Hz. Muhhammed (S.A.V)’ın Veda Hutbesini okuması,  öğrencilerin ve Altınordu İlahi Grubu’nun seslendirdiği ezgi ve ilahiler ile devam etti. 

Belediye Kültür Sarayı’nda Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organize ettiği Kutlu Doğum Programı, tiyatro gösterisi ve seyircilerin beğeniyle izlediği Sema gösterisi ile  sona erdi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.