ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aşçı Yardımcılığı Kursuna Katılan Kursiyerler Hünerlerini Sergiledi.

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin ortaklaşa açmış olduğu "Aşçı Yardımcılığı" kursu münasebetiyle yemek organizasyonu düzenlendi.    
Aşçı Yardımcılığı Kursuna Katılan Kursiyerler Hünerlerini Sergiledi.

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin ortaklaşa açtığı "Aşçı Yardımcılığı" kursu münasebetiyle yemek organizasyonu düzenlendi. 

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen yemeğe Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, Garnizon Komutanı Per. Bnb. Salih GÖDEK, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun KARATAŞ, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, Şube Müdürleri Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, Halk Eğitim Merkez Müdürü Celal ACAR, Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.  

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin istihdam garantili olan ve Türkiye’nin bir çok turistik tesisinde çalışmaya aday olan kursiyerlerin yer aldığı Aşçı Yardımcılığı Kursu öğrencilerinin yaptığı birbirinden güzel yöresel ev yemekleri tirmit, fasulye turşusu, patlıcan kebap ve yaprak sarma gibi yemekler protokolün beğenisine sunuldu. Yemekte doğu kültürü olarak bilinen çiğ köfte de damak tadı olarak protokol mensuplarına ikram edildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Feray EREN, kursun hedefinin ilçedeki genç ve yetişkin bireylerin ihtiyaç duyduğu istihdama yönelik meslek edinme, kendini geliştirme , hobi edinme gibi amaçlarla nitelikli mesleki eğitim almaları ve bu hedeflerine ulaşmalarını sağlamak olduğunu belirterek, “Bu bağlamda örgün eğitim ve mesleki eğitimin yanı sıra yaygın eğitim faaliyetleri de hız kesmeden devam etmektedir. Okulumuz Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Halk Eğitim Merkezinin ortaklaşa düzenlediği "Okullar Hayat Olsun " projesi kapsamında yer alan "Aşçı Yardımcılığı ", "Çocuk Gösteri Giysileri Dikimi ","Grafik Animasyon " "Badminton" ,"Voleybol", kurslarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Haftada 40 saat olarak düzenlenen Aşçı yardımcılığı kursumuz 30 kişiye hizmet vermektedir. Kursiyerlerimizin yarısı edinecekleri sertifika ile iş hayatında kalıcılıklarını sağlayacak, kalan yarısı ise kolay iş bulma imkanına kavuşacaktır. Hedeflerimizin 1. aşaması olan 828 saatlik "Aşçı Yardımcılığı " kursunun akabinde 2. aşama olan " Aşçılık Kursu " ile kursiyerlerimiz nitelikli birer aşçı olacaktır.” Diye konuştu.

Aşçı Yardımcılığı Kursunun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Ünlü şair Cemal Süreyya diyor ki yemek, yemek hakkında ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir alakası olmalı ama biz bunu tersten düşünebiliriz yemeğinde mutlulukla bir alakası var, herkesin yüzlerinde heyecan herkesin yüzünde bir gülücük var. Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış olduğu bu güzel yemekli programla protokol mensuplarımızı burada ağırlamaktan dolayı kıvanç duyuyoruz. Emeği geçen idarecilerimize, öğretmenlerimize ve kursiyerlerimize herkese teşekkür ediyorum.”  dedi.

Yemek sırasında okulun Müdür Yardımcısı Kadir ÖZYILMAZ eşi Yeşim ÖZYILMAZ ile birlikte yemeğe katılan misafirlere Türk Sanat Müziği ziyafeti sundular. Ayrıca okul idaresi tarafından protokol mensuplarına öğrencilerin yaptığı işlemeli havlu hediye edildi. 

Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen program protokol mensuplarının “Aşçı Yardımcılığı” kursuna katılan kursiyerle birlikte günün anısına fotoğraf çektirmesiyle sona erdi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.