ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk İlkokulu’ndan “Ailemle Kahvaltımı Yapıyorum” Etkinliği

Atatürk İlkokulu 3/A sınıfı, “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında “Ailemle Kahvaltımı Yapıyorum” etkinliği düzenledi.
Atatürk İlkokulu’ndan  “Ailemle Kahvaltımı Yapıyorum” Etkinliği

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliğinde yürütülen, okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılmasının hedeflendiği “Beslenme Dostu Okul Projesi” kapsamında Atatürk İlkokulu 3/A sınıfı “Ailemle Kahvaltımı Yapıyorum” etkinliği düzenledi. 

Atatürk İlkokulu Çok Amaçlı Salonunda gerçekleştirilen kahvaltı etkinliğine; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, Atatürk İlkokulu Müdürü Ahmet TİKENOĞLU, okul idarecileri, veliler ve öğrenciler katıldı. 

Kahvaltının sağlıklı beslenmedeki önemine vurgu yaparak öğrenci velilerinden çocuklarını okula kahvaltı yaptırarak göndermelerini isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, "Öğrencilerimize, kahvaltı kültürünü aşılamak gerekiyor. Çünkü çocuklarımız genellikle sabahları iştahları olmadığı için kahvaltı yapmak istemiyorlar. Bu da hem sağlık açısından hem de başarıları açısından olumsuz bir etki yapıyor. Okul Müdürlüğümüzde bunu önlemek ve geleceğimiz olan çocuklarımızın daha sağlıklı, daha başarılı olabilmeleri için öğrenci ve ailelerine yönelik çok güzel bir etkinlik düzenlemişler. Umarım bundan sonra öğrencilerimiz okullarına kahvaltılarını evde yapmış şekilde gelirler. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Aile ile birlikte kahvaltı yapmanın önemine de değinen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, bu sayede aile bağlarının daha da güçleneceğini söyledi. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.