ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibi, Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nu Ziyaret Ettiler.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibi, İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nu ziyaret ettiler.    
Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Proje Ekibi, Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nu Ziyaret Ettiler.

İlçemizde Denizcilik alanında eğitim veren Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YAHŞİ, Proje Koordinatörü Mustafa BOZKURT ve öğrenciler, Avrupa Birliği Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen iki projeleri hakkında bilgi vermek amacıyla İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nu makamlarında ziyaret ettiler. 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YAHŞİ, Proje Koordinatörü Mustafa BOZKURT ve öğrenciler, ilk ziyaretlerini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’na gerçekleştirerek projeleri hakkında bilgi verdiler. 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YAHŞİ, “Bu yıl okulumuz adına başvurduğumuz ve kabul edilen erasmus+ Eğiticilerin Eğitimi alanındaki ilk projemizin koordinatörlüğünü Bulancak Ahmet Fatoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapacaktır. Bizimle birlikte, Samsun,  Rize merkezlerindeki Denizcilik eğitimi veren okullarımızın da ortak olarak katıldığı, meslek dersi öğretmenlerinin ve okullarında mesleki çalışmalarla ilgilenen idarecilerin katılacağı Hamburg /ALMANYA ve Lizbon/PORTEKİZ ‘ de 14-24.06.2015 tarihinde denizcilik alanıyla ilgili çalışmaları kapsayacak bir haftalık bir eğitim alacaklardır” dedi. 

“Erasmus+ öğrencilerin eğitimi projesi alanında ikinci projemizin koordinatörlüğünü okulumuzun yapacağı, ‘’DENİZCİLİK ALANINDA İŞLETMEDE MESLEK EĞİTİMİ VE KOORNATÖRLÜK ÇALIŞMASI’’ adlı projemizle ise 16(onaltı) örgencimiz ve 2(iki) öğretmenimiz katılacaktır. Projemize 8(sekiz) Makine Zabitliği örgencisi 8(sekiz)  Gemi yönetimi öğrencisi katılımcı olarak katılacaktır. Öğretmenlerimiz öğrencilerimize hem refakat hem de Denizcilik eğitimi ile ilgili koordinatörlük çalışmaları yapacaklardır. Öğrencilerimiz ise Cuxhaven/ALMANYA liman şehrinde bulunan Denizcilik Eğitimi veren okulda alanlarıyla ilgili uygulamalı çalışmalar yaparak bilgi ve becerirlileri artırarak, aldıkları eğitimi kendi eğitimleri ile kıyaslama imkânı bulacaklardır. Ayrıca bu çalışmalar öğrencilerimizin okulumuzun müfredatı gereği, yapmaları gereken staj çalışmaları yerine sayılacağından,  yapmaları gereken 40 günlük okul stajının yarısını bu şekilde yapmış olacaklardır” diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Avrupa Birliği projelerinin, en azından öğrenci ve öğretmenlerimizin Avrupa Ülkelerine ziyaretler gerçekleştirerek bu ülkelerinin, kültürel ve gelişmiş düzeyi hakkında fikir sahibi olmaları sağlamaktadır. Ayrıca bu ülkelerin yaptıkları eğitimi yerinde görme imkânı bulan öğrenci ve öğretmenlerimizin, bu eğitimleri kendi çalışmaları ve eğitimleriyle kıyaslama imkânı bulmaları açından önemli görüyor bu tür çalışmaların tüm okullarımız tarafından yapılması gereğine inanıyorum” diye konuştu. 

Daha önce görev yaptığı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin bu tür proje çalışmalarını yakından tanıyan biri olduğunu dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, yapacağınız proje çalışmalarınızda üzerimize düşen her türlü desteği vermeye hazır olduklarını bilmelerini isteyerek,  “Bu projelerimizin öğrenci ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU ile birlikte Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI’yı makamında ziyaret eden Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer YAHŞİ, Proje Koordinatörü Mustafa BOZKURT ve öğrenciler, Avrupa Birliği Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen iki projeleri hakkında Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI’ya bilgi verdiler. 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje ekibini makamında kabul ederek tebrik eden İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI,  Okul Müdürü Ömer YAHŞİ, Proje Koordinatörü Mustafa BOZKURT ve öğrencilere proje çalışmalarından dolayı teşekkür ederek başarılarının devamını diledi. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.