ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI   Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği’nin, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatsa Kaymakamlığı’nın işbirliğinde hazırlamış olduğu “BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER…” Projesinin, açılış ve tanıtım toplantısı, Fatsa Kaymakamlığı’nda yapıldı.
BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği’nin, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatsa Kaymakamlığı’nın işbirliğinde hazırlamış olduğu “BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER…” Projesinin, açılış ve tanıtım toplantısı, Fatsa Kaymakamlığı’nda yapıldı.

            Toplantıya Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA, Fatsa Özel Büro Ekibi, Faysid Derneği Başkanı Halit KOVANCI, ve Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldılar. Toplantını açılış konuşmasını yapan Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, “ FAYSİD Derneğimiz kaymakamlığımızın bir projesi olarak iki yıl önce başlamış, ardından Halit Bey’in öncülüğünde dernekleşmiştir. Arkadaşlarımız güzel çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmalar kapsamında bir proje yaparak hayata geçiriyorlar. Kendilerini tebrik ediyorum.” dedi.

Dernek başkanı Halit KOVANCI ise, şunları söyledi; İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2017-2. Dönem proje çağrısına “ Bana Bir Tutam Sevgi Gönder” projesini yazarak, hibe desteği almaya hak kazandık dedi. Projemizin toplam bütçesi 71.540.00 TL’dir. Bu çalışmalarımızda bize desteğini esirgemeyen, sürekli bizi teşvik eden Sayın Kaymakamıma ve yine projenin önemli paydaşlarından olan Sayın Milli Eğitim Müdürümüze katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu projenin yazılmasında ve uygulanmasında büyük emek sarf eden proje koordinatörümüz Cemal ŞAHİN’e ve derneğimizin diğer üyelerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Projeyi yazan ve koordinatörlüğünü üstlenen Cemal ŞAHİN ise proje hakkında şu bilgileri verdi; Projemiz Fatsa İlçesinde okuyan yaklaşık 100 yetim öğrencimizi kapsamaktadır. Bizler “ Bana Bir Tutam Sevgi Gönder” projesi ile hedef kitlemizde bulunan bu 100 yetim öğrencimize yönelik şu faaliyetleri yürüteceğiz:

Ø  Öğrencilerin Teknoloji Bağımlılığı Konusunda Eğitilmesi.

Ø  230 Öğrenci Ve Aileleri İle Yemek Organizasyonu.

Ø  20 Gencimizle Şiir Dinletisi Hazırlanması.

Ø  100 Öğrencimizin Ulusal Bir Spor Müsabakasına Götürülmesi.

Ø  100 Gencimiz Ve 8 Öğretmenimizin Bursa-Çanakkale – İstanbul Gezisine Götürülmesi.

Ø  100 Yetim Öğrencimizin Perşembe Yaylasına Doğa Yürüyüşüne Götürülmesi.

Bu faaliyetler sonrası, toplamda 100 yetim öğrencimize ulaşmış olacağız.

 

Toplantı katılımcıların iyi dilek ve temennileriyle bitirildi.

20-10-201720-10-201720-10-2017


 


Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.