ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Kitap Da Sen Anlat İl Finalinde Sakarya Ortaokulu Öğrencisi Ezgi SERDAR İl İkincisi Oldu.

Bir Kitap Da Sen Anlat  İl Finalinde ilçemizi gururla adına yakışır bir şekilde temsil eden Sakarya Ortaokulu öğrencisi Ezgi SERDAR İl İkincisi oldu.    
Bir Kitap Da Sen Anlat  İl Finalinde  Sakarya Ortaokulu Öğrencisi Ezgi SERDAR İl İkincisi Oldu.

"Bir Kitap Da Sen Anlat"  İl Finalinde ilçemizi gururla adına yakışır bir şekilde temsil eden Sakarya Ortaokulu öğrencisi Ezgi SERDAR İl İkincisi oldu. 

Türk Milli Eğitimi´nin genel amaçları doğrultusunda; “Ordu Okuyor Kampanyası” ve "Ben De Başarabilirim Projesi" kapsamında okullarında kitap okumaya olan ilgiyi artırmak, öğrencilerimizin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirmek amacıyla Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Bir Kitap da Sen Anlat" ortaokullar kategorisi  il yarışması, 16 Nisan 2015 tarihinde Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şeref ÇAKMAK, İl Emniyet Müdürü Caner TAYFUR, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ve 19 ilçe birincisinin katılımıyla Ordu Atatürk Kültür Merkezi´nde yapıldı. 

Öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Vali İrfan BALKANLIOĞLU, ”Çocuklarımız sürekli sosyal medyada dolaşıyor. Sosyalleşmekten, paylaşmaktan iyice uzaklaştı çocuklarımız. Kalabalık içerisinde gittikçe yalnızlaşıyorlar, odalarından çıkaramıyoruz ve kitap okumayı sadece ders olarak algılıyorlar” dedi. 

 “Yazılmış çok sayıda eser var. Bunlardan bazılarını alıp, yaşayarak, özümseyerek, o kahramanlardan birinin yerine kendini koyarak, okumak son derece önemli” diyen Vali BALKANLIOĞLU, “Çok kitap okursanız, hayatta başarılı olursunuz. Diğer derslerde de başarınız artar” dedi ve kendisinin de çok kitap okuduğunu belirterek, kitap okumanın faydalarını anlattı. 

Vali BALKANLIOĞLU, ”Çok kitap okuyan kişi kendini çok rahat ifade eder. Beyin kapasitesi genişler, hızlı anlama yeteneğine kavuşur” diyerek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasında İl İkincisi olan Ezgi SERDAR’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada Ortaokullarda şube, sınıf, okul ve ilçe elemelerinde toplam 14.531 kitap okunması sağlanmıştır.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.