ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Samsun Bölge Bilim Kuruluna İlçemizden 11 Proje Kabul Edildi.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı "Bu Benim Eserim Proje" Samsun Bölge Bilim Kuruluna gönderilmesi (uygun bulunan onaylanan) projeler belli oldu.
Bu Benim Eserim Samsun Bölge Bilim Kuruluna İlçemizden 11 Proje Kabul Edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliğinde yürütülen, Ortaokul öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilim alanlarında yapılan "Bu Benim Eserim" proje yarışmasında Bölge Çalışma Grubu Tarafından Bölge Bilim Kuruluna Gönderilmesi ( Uygun Bulunan Onaylanan ) Projeler belli oldu.  

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri, ilgiyi ve katılımı artırarak ülke genelinde yaygınlaştırmak, teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Matematik ve Fen Bilimleri­ Bu Benim Eserim Proje Çalışması, resmi ve özel ortaokulların 5., 6., 7. ve 8. sınıflar için bu yıl. 10.kez gerçekleştiriliyor. 

Amasya, Giresun, Kastamonu, Ordu, Sinop, Samsun ve Tokat illerinde gelen koordinatör öğretmenlerin 23-27 Mart 2015 tarihleri arasında yapmış olduğu değerlendirme sonucunda öğrencilerimizin hazırlamış olduğu 11 proje Samsun Bölge Çalışma Grubu tarafından kabul edilerek Samsun Bölge Bilim Kuruluna gönderilmesi uygun görüldü. 

İlçemiz 19 ilçe arasında uygun görülen 11 proje ile Ordu genelinde ikinci sırada yer alırken, Aslancami Ortaokulu ise uygun görülen 7 projesi ile Ordu genelinde birinci sırada yer aldı. 

Proje sahibi öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerini ve okul müdürlerini tebrik eder, Samsun Bölge Bilim Kurulunda başarılar dileriz.

 

BBE Bölge Çalışma Grubu tarafından Bölge Bilim Kuruluna gönderilen (Onaylanan) Projeler 

 

2014-2015 B.B.E. BÖLGE BİLİM KURULUNA GÖNDERİLEN PROJELER

SIRA NO

OKULUN ADI

PROJE SAYISI

1

ASLANCAMİ ORTAOKULU

7

2

DOLUNAY ORTAOKULU

1

3

SAKARYA ORTAOKULU

1

4

BOLAMAN ORTAOKULU

1

5

MEŞEBÜKÜ ORTAOKULU

1

 

TOPLAM

11

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.