ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Büyükata Ortaokulu Öğrencilerinin Projelerinin Yer Aldığı “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”nın Açılışı Yapıldı.

Büyükata Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı törenle yapıldı.
Büyükata Ortaokulu Öğrencilerinin Projelerinin Yer Aldığı “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”nın Açılışı Yapıldı.

Büyükata Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencilerinin, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı törenle yapıldı. 

Bilim Fuarının Açılış Törenine; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Ahmet ÇELİK, Jandarma Bölük Komutanı Bnb. Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun KARATAŞ, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL ve Ramazan TÖNGEL, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bilim fuarının açılış konuşmasını gerçekleştiren Büyükata Ortaokulu Müdürü Özer YAŞAR, “Bugün okulumuz için bir gurur olan TÜBİTAK Bilim Fuarı’na ev sahipliği yapıyoruz. öğrencilerimizin projelerinin sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın açılış törenine iştirak ederek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.      

Açılışını gerçekleştirdiğimiz TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nda patenti alınan projelerin  yanı sıra öğrencilerin fikirleri olan farklı çalışmaların da sergilendiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Bilim fuarında Fen Bilimleri ve Matematik dallarından toplam 36 projenin yer aldığını belirterek, “Okul yönetimine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize proje çalışmalarına gösterdikleri katkı ve özveri için teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU,  İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Jandarma Bölük Komutanı Bnb. Halit GÜLTEN ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun KARATAŞ bilim fuarının açılış kurdelesini kestikten sonra öğrencilerin bilim fuarında sergilenen Fen Bilimleri ile Matematik alanlarındaki projelerini gezdiler ve projeler hakkında öğrencilerden bilgi aldılar.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.