ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi (Anadolu Öğretmen Lisesi) İki Proje İle Tübitak Bölge Finallerinde

TÜBİTAK tarafından bu yıl 46.sı düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması bölge finallerine Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nden iki proje davet edildi.
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi (Anadolu Öğretmen Lisesi) İki Proje İle Tübitak Bölge Finallerinde

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları belli oldu. 

TÜBİTAK tarafından bu yıl 46.sı düzenlenen Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışması bölge finallerine Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nden iki proje davet edildi. 

2015 yılı 46. TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge Sergisine davet edilen projeleri hazırlayan öğrenciler Arda ZEREN, Ahmet Can ÇEKÜÇ, Danışman öğretmenler İrfan KÖMÜR, Özay Nuri AKSOY, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Abdullah YÜKSEL ve Müdür Yardımcısı Yılmaz ÖZCAN, Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nu ziyaret etti. 

Projeci öğrencileri tebrik ederek onlarla sohbet eden İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI, öğrencilerden projeleri hakkında bilgi alarak bölge sergisinde aşarılar diledi. 

Samsun’da 30 Mart 2 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak bölge sergisine Matematik dalında danışman öğretmenliğini İrfan Kömür’ün yaptığı Arda Zeren’in hazırladığı ‘Altın, Gümüş ve Bronz Oranı Veren Üreteç Fonksiyon ve Özellikleri” adlı proje; Sosyoloji dalında danışman öğretmenliğini Özay Nuri Aksoy’un yaptığı Ahmet Can Çeküç’ün hazırladığı  "Çözüm Sürecine Katkıda Bulunabilecek Bir Çalışma Alanı Karadeniz´de Mevsimlik Fındık İşçiliği’ projesi bölge sergisinde ilçemizi temsil edecek. 

Bu projeler ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih olmak üzere 10 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 22.254 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla proje başvuru sayısında yaklaşık % 28 artış görüldü. 

 

Samsun bölgesinde yapılacak yarışmalar sonunda Bölge Finalistleri belirlenecektir. Ödül alan öğrencilere ve danışmanlarına Başarı Belgesi ve para ödülü verilecektir.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.