ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi MATDER Proje Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu.

Matematik Proje yarışmasında Türkiye ikincisi olan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi proje ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu ziyaret etti. 
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi MATDER Proje Yarışmasında Türkiye İkincisi Oldu.

Türkiye Matematikçiler Derneği tarafından, öğrencileri matematik alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, öğrencilerin matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Matematik Proje yarışmasında Türkiye ikincisi olan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencileri, Okul Müdürü Yüksel Acar, Müdür Başyardımcısı Abdullah Yüksel ve Matematik Öğretmeni İrfan Kömür, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu ziyaret etti. 

26–27 Mayıs Tarihlerinde Ankara’da düzenlenen final yarışmasına birbirinden değerli matematik projeleri damga vurdu. Ülkemizin dört bir yanından özel ve devlet okullarından başarılı ve matematik tutkunu birçok öğrenci şölen havasında iki gün geçirdi. 

Ortaöğretim proje yarışması dalında finalde 30 proje yer aldı. Bu projelerden üç tanesi Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine aitti. 11. sınıf öğrencilerinden Kübranur Duman, Semanur Meşe, Mustafa Hakan Akot hazırladıkları projelerle finalde okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi en güzel şekilde temsil ettiler. Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Proje ekibi Türkiye 2.liğine layık görüldü.

Öğrencilere projelerinde danışmanlık yapan Matematik Öğretmeni İrfan Kömür: “Bu büyük başarıyı sağlayan öğrencilerimizi kutluyorum. Bu başarının tesadüf olmadığını biliyoruz. Çünkü: Fatsa ilçemizde ortaokullar arasında ilk kez bu yıl Matematik Olimpiyatı düzenlediklerini, Tübitak Proje yarışmalarına ve okulumuzdaki bilim fuarlarında onlarca projeyle öğrencilerinin katkıda bulunduğunu söyledi. Ayrıca Matematikçiler Derneği başkanı Prof. Dr. Ömer Akın ile görüştük ve 2018 yılı proje yarışmalarının Fatsa ilçemizde okulumuzun tecrübesiyle en güzel şekilde organize edebileceğimizi kendilerine ilettik.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu: ” Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi ilçemizde akademik eğitim yapan bir okul. Her alanda kendilerini gösteriyorlar. Sosyal- Kültürel- sportif faaliyetlerin yanında proje alanında ilçemizin öncü okullarından biri. Başarılarından dolayı başta okul yönetimi olmak üzere Matematik zümresini ve değerli öğrencilerimi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

02-06-201602-06-201602-06-2016

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.