ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 3 proje Matematikçiler Derneği’nin düzenlediği final sergisine katılacak.    
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Büyük Başarı

Matematikçiler Derneği tarafından, öğrencileri matematik alanında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, öğrencilerin matematiğe karşı olumlu bir tutum geliştirmelerine yardımcı olmak ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen Matematik Proje yarışmasına Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinden üç proje davet edildi.

Ortaöğretim proje yarışması dalında finale 30 proje kaldı. Bu projelerden üç tanesi Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencilerine ait . 11. sınıf öğrencilerinden Kübranur Duman, Semanur Meşe, Mustafa Hakan Akot adlı öğrenciler hazırladıkları projelerle finale kalma başarısı gösterdiler.

Öğrencilere projelerinde danışmanlık yapan Matematik Öğretmeni İrfan Kömür: “Okulumuzda bir proje kültürü oluştu, TÜBİTAK proje yarışmalarına öğrencilerimiz katılıyor ve sergiye davet ediliyor. Okulumuzda iki kez bilim fuarı düzenledik. Bunların dışında da farklı kurumlar tarafından yapılan proje yarışmalarında öğrencilerimiz büyük başarılar elde ediyorlar biz de onların bu başarılarıyla gurur duyuyoruz.” dedi. Ayrıca okulumuzda Matematik alanında araştırma yapılabilecek değerli kaynakların proje atölyesi adını verdikleri birimde bulunduğunu söyledi. “Öğrencilerimizin en güzel şekilde okulumuzu ve İlçemizi temsil edeceklerine inanıyorum.” dedi.

26–27 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek etkinlik 27 Mayıs günü ödül töreni ile sona erecek. Yaklaşık 3000 ziyaretçinin katılması beklenen yarışmada başarılı öğrencilere madalya, öğretmenlerine başarı belgesi verilecek.

 

 
23-05-2016

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.