ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinin Fatsa’da Bir İlk Olan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Açıldı.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve  öğrencilerinin 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinin Fatsa’da Bir İlk Olan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı” Açıldı.

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğretmen ve  öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programları kapsamında hazırladıkları projelerin yer aldığı serginin açılışı törenle yapıldı.

Bilim Fuarının Açılış Törenine; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU,  İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet BALIK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL ve Ramazan TÖNGEL, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bilim fuarının açılış konuşmasını gerçekleştiren Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Yüksel ACAR, konuşmasına, "İlçemizde ilk defa okulumuzda yapılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın açılış törenine iştirak ederek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum" diyerek başladı. 

8 branşta 41 proje ile sergimizi gerçekleştirdik diye söyleyerek fuarla ilgi bilgi veren Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Yüksel ACAR, Orta öğretim ve Lise sınıflar arasında okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma (ARGE) yaparak, sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyicileri için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Amacımız öğrencilerimizin ürettikleri bilimsel bilgileri  arkadaşları ile öğretmenleri ile  ilgi duyan herkesle, paylaşmalarını sağlayarak  eğitici öğretici ve eğlendirici  bir ortam oluşturmaktır.. Böyle nezih bir ortamda araştırmasını sunan öğrencilerimiz, üretebilmenin heyecanını, ürettiğini başkalarıyla paylaşmanın coşkusunu ve bunların kendisinde oluşturduğu özgüven duygusunu yaşayacaktır.  Dolayısıyla bu ortamın oluştuğu akademik bir okul olan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi de tanıtılmış olacaktır” dedi.

Fatsa’da bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişleten, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren ve geliştiren çalışmalardır. Bugün burada sergilenen projeler çocuklarımızın geleceği için önemli adımlardır. Okul yönetimine, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bu özverili çalışmada emek harcadıkları için teşekkür ediyor, bu projelerin ileride gerçekleşecek büyük adımların ilk basamağı olmasını yürekten diliyorum.” dedi. 

Açılış kurdelesini kesen Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU,  İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmet BALIK, öğrencilerin bilim fuarında sergiledikleri "Fen Bilimleri, Matematik ve Sosyal Bilimler" projelerini gezerek projeleri hakkında öğrencilerden bilgi aldılar. 

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’nde açılan “4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı”nda, Felsefe öğretmeni Özay Nuri AKSOY, Matematik Öğretmenleri İrfan KÖMÜR ve Orhan ŞİMŞEK, Tarih Öğretmeni Mustafa BİLGÜ, İngilizce Öğretmeni Aysel TEKE, Orhan ŞİMŞEK, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri  Serpil Ünal ŞİMŞEK ve  Mehmet AL,  Biyoloji Öğretmeni Canan BURBUT  ve 50 öğrencinin geliştirdiği toplamda 41 proje yer alıyor. 

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 4006 TUBİTAK Bilim Fuarındaki proje çalışmaları 13-14 Mayıs 2015 tarihlerinde iki boyunca okulda sergilenecek.  

İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Bilim Fuarı açılışından sonra Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Resim İş öğretmeni Fatma Zehra HALICI’nın 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde yapmış olduğu çalışmaların yer aldığı resim sergisini gezerek büyük emek harcanarak ortaya çıkan eserleri yakından incelediler. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.