ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelli Öğrencilerimiz "Yüzebilmem İçin Bana Elini Uzat” Projesiyle Yüzerek Hayata Tutunuyorlar.

 İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, özel eğitim öğrencileri için hayata geçirilen “Yüzebilmem İçin Bana Elini Uzat” projesini uygulama yerinde ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Engelli Öğrencilerimiz

Fatsa Sami Yücel Özel Eğitim Uygulama Okulu ve İş (Okulu) Merkezi, engelli öğrencilerini yüzme sporuyla hayata tutunmalarını sağlamak amacıyla başlattığı “Yüzebilmem için Bana Elini Uzat” projesini Fatsa Belediyesi Spor Kompleksinde bulunan yüzme havuzunda hayata geçirdi. 

Bu kapsamda,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Akkuş İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyfettin GÜL, Şube Müdürümüz Ramazan AKYOL, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Musa UÇAR, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Recep ÇAP, Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Seniha DOLU,  Özel Rehabilitasyon Merkezlerinin müdürleri, Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama Okulu tarafından hayata geçirilen “Yüzebilmem İçin Bana Elini Uzat” projesi kapsamında Fatsa Belediyesi Spor Kompleksinde yüzme eğitimi alan engelli öğrencileri ziyaret ettiler. 

Projeye dahil olan öğrenciler ve aileleriyle yakından ilgilenerek  Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürü Ali HAYDAROĞLU’ndan çalışmalar hakkında bilgi alan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, özel eğitim öğrencilerinin yüzme eğitimini içeren proje çalışmalarını yerinde görmek ve çocuklarımızla beraber olmak istedik. Çocuklarımızı havuzda yüzerken çok mutlu gördük bu bizleri ayrıca mutlu etti. Engelli çocuklarımıza yönelik, onları topluma kazandırma  ve toplumla bütünleştirme, onların yararlanabileceği mekanlar oluşturma, faaliyetler  oluşturma çabasıyla yapılacak olan her türlü çalışmada çocuklarımızın ve alilerinin yanında olduğumuzun ve engelli çocuklarımız için gerçekleştirilecek her projeyi Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak destekleyeceklerini  belirtti. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yaptığımız eğitim öğretim faaliyetlerinin yanında engelli yavrularımızın da yanlarında olabilmek, onların yaşamsal becerilerini, özgüven ve yaşam kalitelerini artırabilmek, aradaki engelleri kaldırarak kaynaşmayı sağlamak amaç ve hedefiyle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu proje engelli yavrularımız için farklı bir aktivite, güzel ve değişik bir kazanım olacaktır.  Hedefimiz bu tür projelerin ilçemizde daha da artarak devam etmesi. Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, yüzme hocalarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum ve başarılar diliyorum“ ifadelerini kullandı. 

 

Engelli öğrencilerine değerli olduklarını hissettirmeyi, ait oldukları topluma kaynaştırmayı, onlarla yüzme sporu aracılığı ile daha sağlıklı iletişim kurabilmeyi, engelli ve engelsiz vatandaşların bir arada yaşayabilmelerini kolaylaştırmayı amaçladıkları “Yüzebilmem İçin Bana Elini Uzat” projesinin ulusal basında geniş yankı uyandırdığını dile getiren Proje Koordinatörü Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürü Ali HAYDAROĞLU, Fatsa Belediye Spor Kompleksinin içinde bulunan havuzda yüzme öğretmenleri gözetiminde yürüttükleri proje kapsamında öğrencilerimiz ve velilerimiz havuzda buluşmaktan son derece memnunlar. Mutluluklarını ve memnuniyetlerini her ortamda dile getiriyorlar. Biz eğitimciler öğrencilerimizin her zaman yanındayız ve onların mutlulukları bizim mutluluğumuz diyerek destek veren herkese başta Fatsa Belediyesi olmak üzere Belediye Spor Kompleksi yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.