ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Haftasında Yürüyerek Farkındalık Oluşturduk.

İlçemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla “Farkındalık Yürüyüşü” etkinliği gerçekleştirildi.
Engelliler Haftasında Yürüyerek Farkındalık Oluşturduk.

İlçemizde 10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla “Farkındalık Yürüyüşü” etkinliği gerçekleştirildi. 

Sakarya Ortaokulu önünden başlayan farkındalık yürüyüşüne; Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı P. Bnb. Salih GÖDEK, Belediye Başkan Yardımcıları Fatih ERİŞMİŞ ve İbrahim EROĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun KARATAŞ, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL ve Ramazan TÖNGEL,  daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ile Fatsa, Kumru, Korgan, Çatalpınar, Çamaş, Aybastı ve Kabataş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin özel öğrencileri, öğrenci velileri ile vatandaşlar katıldı. 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bandosu eşliğinde yapılan farkındalık yürüyüşü Fatsa Hükümet Konağı önünde sona erdi. Burada bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Engelliler Haftası bağlamında programımız yürüyüş ile başladı. Geniş katılım sağlandı bugünkü programımıza. Çevre ilçelerinde katılımı ile anlamına uygun farkındalık kazandırdığımıza inandığımız bir gün oldu. Programda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Seniha DOLU ise, “Engeliler farkındalık yürüyüşü yaparak farkındalık oluşturmak istedik. Fatsa ilçesinde eğitimlerini sürdüren özel eğitim kurumları olarak çevre ilçelerdeki kurumlarla Fatsa ilçemizde biraya geldik. Bin kişinin üzerinde katılım gerçekleşti ve amacına uygun bir şekilde engeliler farkındalık meydana getirdi” diye konuştu.

Hükümet Konağı önündeki program öğrencilerin gösterileri ve ilçemizde görev yapan öğretmenlerden oluşan müzik grubunun söylediği sevilen müzikler eşliğinde oynayan özel öğrencilerin oyunları ile devam etti. Engellier Haftası etkinliği katılımcılara sunulan ikram ile sona erdi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.