ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelliler Müzik Akademisi Sınıfı Törenle Açıldı.

Fatsa Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürlüğünün engelli öğrencilere yönelik hazırladığı müzik akademisi sınıfının açılışı törenle yapıldı.
Engelliler Müzik Akademisi Sınıfı Törenle Açıldı.

Engelli ve otistik öğrencilerin müzikle hayata tutunmalarını sağlamak amacıyla Fatsa Kaymakamlığı, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatsa Özel Eğitim Uygulama Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Engelliler Müzik Akademisi’ sınıfı törenle açıldı.

 

Karadeniz Bölgesi’nde ilk olan ‘Engelliler Müzik Akademisi’ sınıfının açılışına, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı P. Bnb. Salih GÖDEK, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem ÖZTÜRK, İlçe Müftüsü Hüseyin CAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Hizmetleri Müdürü Berat ŞAHİN, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, engelli öğrenciler ve aileleri katıldı.

Osmanlı ve Selçuklu döneminde müzikle terapinin kullanıldığını hatırlatan Fatsa Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi Müdürü Seniha DOLU, "Engelliler için müzik çok önemli bir değer taşımaktadır. Bu değer ise öğrencileri başarıya götürecektir. Müzik, öğrencilerimizin öz güvenini artırır ve kendilerini başarılı hissetmesine neden olur. Osmanlı ve Selçuklu döneminde müzikle terapi kullanılmış olup ABD´de ise 1977 yılından bu zamana kadar müzikle terapi bir bilim dalı olarak kabul edilmiştir. Müzik akademisinin açılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum" dedi.

Modern toplumların engelli insana verdiği değerle ölçüldüğünü söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU,”Bugün çok anlamlı bir gün. Karadeniz´de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Fatsa Özel Eğitim ve Uygulama Merkezinin hazırladığı proje bizler için bir ilk. İnşallah bu projelerimizle ilkleri çoğaltacağız. Modern toplumlar engelli insana verdiği değerle ölçülür. Bu anlamda engelliler bizler için çok değerlidir. Engelli öğrencilerimizin açılan bu müzik akademisinde eğitim alacak olması bizleri çok mutlu etmiştir. Böyle bir güzel günde bizleri yalnız bırakmayan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Fatsa Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Recep ÇAP ise özel öğrencilerin gelişmesi ve toplumsal hayata uyum sağlamaları adına önemli bir proje olduğunu dile getirerek “Öğrencilerimizin yeni beceri kazanmaları ailelerini ve çevresindeki insanları mutlu etmektedir” ifadesini kullandı.

 

Konuşmaların ardından törene katılan davetliler açılışı gerçekleştirilen müzik akademisi sınıfını gezerek engelli öğrencilerle birlikte müzik enstrümanlarını çaldılar ve günün anısına fotoğraf çektirdiler. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.