ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sosyoloji Projesi İle TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesinin "Çözüm Sürecine Katkıda Bulunabilecek Bir Çalışma Alanı Karadeniz´de Mevsimlik Fındık İşçiliği’ projesi Türkiye Finallerine davet edildi.
Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Sosyoloji Projesi İle TÜBİTAK Türkiye Finallerinde

Ortaöğretime devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge sonuçları belli oldu. 

Samsun’da 30 Mart - 2 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılan bölge finallerinde Sosyoloji dalında danışman öğretmenliğini Özay Nuri AKSOY’un yaptığı Ahmet Can ÇEKÜÇ’ün hazırladığı  "Çözüm Sürecine Katkıda Bulunabilecek Bir Çalışma Alanı Karadeniz´de Mevsimlik Fındık İşçiliği’ projesi Ankara Final sergisinde ilçemizi temsil edecek. 

46. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Samsun Bölge finalinde 18 sosyoloji projesi kendi arasında yarıştı. Sergiye katılan her öğrenci ilk olarak proje standında hem ziyaretçilere hem de jüri üyelerine sözlü sunum yaptılar. Proje finalinin diğer günlerinde de Jüri üyelerine sunum yaparak projelerinin içeriğini anlattılar.  

2 Nisan’da yapılan ödül töreni ile 10 dalda Samsun bölge finalistleri belirlendi. Sosyoloji dalında danışman öğretmenliğini Özay Nuri AKSOY’un yaptığı Ahmet Can ÇEKÜÇ’ün hazırladığı  "Çözüm Sürecine Katkıda Bulunabilecek Bir Çalışma Alanı Karadeniz´de Mevsimlik Fındık İşçiliği’ projesi Ankara Final sergisinde Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi’ni, Ordu’yu, Fatsa’mızı temsil etme hakkı kazandı. 

12 bölgede Finalist olarak belirlenen projeler Final Yarışması için Mayıs ayında Ankara’da sergilenecek. Ankara’da düzenlenecek final sergisinde projeler jürilerce tekrar değerlendirilecek ve değerlendirme sonucunda her dalda derece alan projelere ödüller verilecek. Sergilenen projelerin değerlendirilmesi sonucunda proje uygun bulunursa bir proje sahibine/sahiplerine Yılın Genç Araştırmacısı Ödülü verilecek. 

Fatsa olarak proje çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Bu ilçemiz adına gurur verici bir sonuç. Projenin Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecek olması bizleri gururlandırdı. Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenlerini, projeyi hazırlayan öğrencilerimizi tebrik ediyorum ve Türkiye finallerinde kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.