ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Felsefe ve Edebiyat Günlerinin Konuğu Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL’dı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü “Felsefe ve Edebiyat Günleri” etkinlikleri kapsamında Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL’ı Fatsalılarla buluşturduk. 
Fatsa Felsefe ve Edebiyat Günlerinin Konuğu Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL’dı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü “Felsefe ve Edebiyat Günleri” etkinlikleri kapsamında Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL’ı Fatsalılarla buluşturduk. 

Fatsa Belediyesi Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen programa Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Jandarma Bölük Komutanı Bnb. Halit GÜLTEN, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, Fatsa Genç İşadamları Derneği Başkanı Serkan ERDİK, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Fatsalıları, Felsefe ve Edebiyat Günleri adı altında ünlü isimlerle buluşturdukları için mutlu olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, ünlü isimleri farklı konu başlıkları altında Fatsa’ya getirmeye devam edeceklerini söyledi. 

Fatsa Belediyesi Atatürk Parkı’nda gerçekleşen söyleyişinin konuğu Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL anılarını katılımcılarla paylaştı. Oyunculuk ve senaristlik geçmişinden bahseden KESAL, “Tıp fakültesinde okumama rağmen edebiyata olan ilgim hiç azalmadı ve bu durum, senaryo yazımımda çok fayda sağladı” dedi. 

Senaristlik yönünü ortaya koyduğu, yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan’ın yaptığı ‘Bir Zamanlar Anadolu’da filminden bahseden Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL, “Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra mecburi hizmet yaptığım dönemde birçok ilginç olay yaşadım. Bu film yaşadığım sıkıntıları kapsıyor. Bu yüzden bu film benim hayatımda önemli bir yer tutuyor” ifadelerini kullandı. 

Daha sonra seyircilerin görüş ve sorularını yönelterek programın akışına katkıda bulunmalarından sonra Fatsa Belediyesi Atatürk Parkı’ndaki gerçekleştirilen söyleşi günün anasına hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Programın ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI tarafından Ünlü Senarist ve Oyuncu Ercan KESAL’a günün anısına çiçek ve çeşitli hediyeler takdim edildi. 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.