ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibinden Türkiye Finalinde Büyük Başarı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından Konya’da düzenlenen halk oyunları yarışmaları Türkiye Finaline katılan Fatsa Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi müzik dalında Türkiye birincisi olurken gösteri dalında ise Türkiye dördüncülüğünü elde ettiler.    
Fatsa Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibinden Türkiye Finalinde Büyük Başarı

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) faaliyet programında bulunan gençlik merkezleri arası halk oyunları yarışmalarının Türkiye Finali, 5-6-7 Aralık 2014 tarihlerinde Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100. Yıl Spor Salonunda yapıldı. 

Zengin ve köklü değerlere sahip Türk Halk Oyunlarımızın yayılıp yaşatılması, sağlıklı bir şekilde gelecek nesillere aktarılması için yapılan bu faaliyet kapsamında 14-18 yaş düzenlemesiz dalda Aydın, Batman, Bayburt, Bursa, Diyarbakır, Malatya, Manisa, Muş, Ordu, Sivas, Yozgat ve Zonguldak gençlik merkezleri 6 Aralık günü saat 13:00’da yarıştı. 14-18 yaş düzenlemeli dalda ise Adıyaman, Artvin, Balıkesir, Burdur, Gümüşhane, Kırıkkale, Kocaeli, Niğde, Ordu ve Trabzon illeri gençlik merkezleri 7 Aralık günü saat 13:00’da yarıştı. 

Ordu adına yarışmaya katılan Fatsa Gençlik Merkezi Halkoyunları Ekibi müzik dalında Türkiye birincisi olurken gösteri dalında ise Türkiye dördüncülüğünü elde ettiler. 

Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, sevinçlerini paylaşmak için İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLLU’nu makamında ziyaret etti. Ziyarete Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Feray EREN, Gençlik Liderleri Hatice DUMAN ve Nurhan KÖMÜR eşlik etti. 

Fatsa Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN yarışmada dereceye girdikleri için mutlu olduklarını belirterek, “Halk Oyunları ekibimiz, Eylül ayında Artvin ilinde düzenlenen Gençler Düzenlenmeli ve Düzenlemesiz kategorisi grup yarışmalarında başarı göstererek Konya ilinde düzenlenen Türkiye Finaline katılmaya hak kazandı. 6-7 Aralık 2014 tarihinde Konya ilinde düzenlenen final yarışmasında Ordu’ya has müziği, kıyafeti ve oyunlarıyla yarışan Fatsa Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibimiz 182 gençlik merkezinin katıldığı yarışmada başarılı performans göstererek müzik dalında birinci, gösteri dalında ise dördüncü sırayı elde etti” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Fatsa Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibinin Türkiye Finalinde derece elde etmesinin kendisini gururlandırdığını ifade ederek  “Konya’da gerçekleştirilen halk oyunları yarışmasında İlçemizi başarıyla temsil ederek dereceye giren Fatsa Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibindeki öğrencilerimizi, eğitmenlerini ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüzü tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. 

Kurum olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlere vermiş olduğu desteklerinden dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU ve Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Feray EREN’e Fatsa Gençlik Merkezi Müdürlüğü tarafından kurumu ve öğrencileri adına teşekkür plaketi takdim edildi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.