ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin çalışmalarının yer aldığı serginin açılışı yapıldı.
Fatsa Halk Eğitimi Merkezinin Yıl Sonu Sergisinin Açılışı Yapıldı

2014-2015 eğitim öğretim yılında Fatsa Halk Eğitimi Merkezi’nde açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin hazırlamış oldukları el emeği göz nuru çalışmalarının yer aldığı yılsonu sergisinin açılışı yapılarak Fatsa halkının beğenisine sunuldu.

Sergi Açılışına; İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Ordu Milletvekili Sayın İhsan ŞENER, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Fatsa Deniz Bilimleri Dekanı Prof. Dr. İsmet BALIK, Ordu İŞKUR Müdürü İsa KAYMAK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Hizmetleri Müdürü Berat ŞAHİN, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Musa UÇAR, "Binleri aşan kurs ve kursiyerlerle çok önemli bir eğitim öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bu kurslar neticesinde ortaya çıkan el emeği ürünleri hep birlikte göreceğiz. Halk eğitim kurumumuz belirli kategoride olan insanlarımıza bilgi ve becerileri doğrultusunda kurslar açan, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan çeşitli faaliyetlerde bulunan önemli kurumlardan birisidir. Fatsa Halk Eğitim Müdürlüğü 2014-2015 çalışma dönemi içerisinde önemli faaliyetler yürüttü. Birçok konuda önemli kurslar açıldı. Merkezimizde toplamda 300 kurs açıldı ve 3 bin 500 kursiyerimiz bu kurslara katılmıştır. Son yıllarda kadınlara yönelik kurslara ağırlık verdik. Güzel bir yılı daha tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz" diye konuştu. 

Konuşmanın ardından, kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlere başarı belgeleri protokol tarafından verildi. Daha sonra ise serginin açılışı gerçekleştirildi ve el nakışları, kırkyama, elde Türk işlemeleri, kadın dış giysileri, ebruli, iğne oyası, ipek kozası el ürünleri, kadın üst giysileri, elde kurdele gibi ürünler protokol mensupları ve açılışa katılan vatandaşların beğenisine sunuldu.   

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen “Yıl Sonu Sergisi” etkinliği misafirlere sunulan ikram ile son buldu.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.