ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Müftülüğünden Anne Babalara Madde Bağımlılığı Semineri

Fatsa İlçe Müftülüğü tarafından “Bataklığa Batmadan Tut Elimi” projesi kapsamında anne babalara madde bağımlılığı ile mücadele konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.
Fatsa Müftülüğünden Anne Babalara Madde Bağımlılığı Semineri

Fatsa İlçe Müftülüğü tarafından “Bataklığa Batmadan Tut Elimi” projesi kapsamında Müftülük konferans salonunda anne babalara madde bağımlılığı ile mücadele konulu bilgilendirme semineri düzenlendi. 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK’inde katıldığı “Madde Bağımlılığı ile Mücadele” konulu seminer, Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelleri tarafından verildi. 

Seminere katılan anne babalara konunun uzmanları tarafından gençlerimizi uyuşturucu madde ve kötü alışkanlıklardan koruma yöntemleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 

Uyuşturucu maddelerin ruh ve beden sağlığı üzerinde açacağı yaraların kapatılmasının çok zor olacağını ve tedavisinin uzun zaman alacağının unutulmaması gerektiğini kaydeden uzmanlar, “Gençlerimizin ve çocuklarımızın zararlı maddelerle tanışmasına sebep olan olgu kötü arkadaş olgusudur. Bu nedenle çocuklarımızın iletişimde bulunduğu kişilere dikkat etmeliyiz” dedi. 

Çocuklarımızı özgüvene sahip, kötü alışkanlıklardan uzak yetiştirilmesi için kendimizi sorgulamamız gerektiğini söyleyen uzman personel, Çocuklarınızla arkadaş olun, onları dinleyin. İnterneti çocuklarımızın güvenli bir şekilde kullanmasına dikkat edelim diyerek madde bağımlılığı konusunda konunun uzmanlarından yardım almalarını istedi. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.