ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa Öğrenci Meclisi Başkanlığına Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Serdar ERDOĞAN Seçildi.

2014-2015 eğitim öğretim yılı Fatsa Öğrenci Meclisi Seçimi, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapıldı. 
 Fatsa Öğrenci Meclisi Başkanlığına Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  Öğrencisi Serdar ERDOĞAN Seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı´nın (MEB) "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi" uygulaması gereğince 2014-2015 eğitim öğretim yılı Fatsa Öğrenci Meclisi Seçimi, Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda yapıldı.

Meclis Başkanlığı seçimine, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan AKYOL, Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Beytullah GEÇTAN, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerimizde  demokrasi kültürünün oluşturulması, millet olarak en büyük özelliğimiz olan hoşgörü bilincinin geliştirilmesi,  kültürünü özümsemiş, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla her yıl önce okullarımızda temsilciler, sonra da ilçe öğrenci temsilcisi seçimleri yapılmaktadır.

Fatsa Halk Eğitimi Merkezinde gerçekleştirilen seçime katılan ilçemizdeki 38 okulun öğrenci temsilcisi, başkan adaylarının konuşmalarının ardından Atatürk İlkokulu Müdür Yardımcısı Beytullah GEÇTAN gözetiminde oylarını kullanarak 8 başkan adayı arasından Fatsa İlçe Öğrenci Meclis Başkanını belirlediler.

Kullanılan oy pusularının sayımı sonunda en fazla oyu alan Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Serdar ERDOĞAN, Fatsa ilçe Öğrenci Meclis Başkanlığına seçildi. Başkan Yardımcılığına Başkan Yardımcısı Fen Lisesi öğrencisi Asaf Bedirhan EREN seçilirken, Üyeliklere ise Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Tayfun TOZUN ile Dolunay Ortaokulu öğrencisi İlkem SÜZEN seçildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, öğrenci meclis başkanlığı seçiminin demokratik bir ortamda yapıldığını ve seçim kurallarının eksiksiz uygulandığını ifade ederek, “Seçim sonucunda Fatsa İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilen Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Serdar ERDOĞAN’ı tebrik ediyor Ordu’da yapılacak İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimlerinde kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.