ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa’da 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.

  Fatsa’da, 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi.
Fatsa’da 19 Eylül Gaziler Günü Kutlandı.

Fatsa’da, 19 Eylül “Gaziler Günü” kapsamında Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. 

Törene; Fatsa Kaymakamı Sayın Bekir ATMACA, Garnizon Komutanı Personel Binbaşı  Salih GÖDEK,  Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU,  Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, ve Ramazan TÖNGEL, İlçe Jandarma Komutanı Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi  Müdürü Berat ŞAHİN, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, gaziler, gazi yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

Programda; Fatsa Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Fatsa Gaziler Derneği tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından  saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Mustafa BİLGÜ yaptı.  Konuşmasına “Milletleri millet yapan bir takım değerler vardır” diyerek başlayan Mustafa BİLGÜ,  “Bu değerler o milletin harcıdır, tutkalıdır. O, değerle yaşar, o değerlerle nefes alır. Milet olmanın bilincine varır. Milletlerin iç dinamiği, güç kaynaklarıdır. İşte bunlardan bir tanesi de gaziliktir” diye konuştu. 

Mustafa BİLGÜ, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un “Ey bu topraklar için toprağa düşmüş asker. Gökten ecdat inip öpse o pak alnı değer” sözünü hatırlatarak,  “Malazgirt’te Kosova’da, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da canla başla mücadele eden kahraman ecdadımıza, şehit ve gazilerimize layık birer vatan evladı olmak boynumuzun borcudur. Çok şey borçlu olduğumuz gazilerimize gereken hürmeti ve saygıyı onlara vefa borcumuz gereği göstermemiz gerekir. Unutmayalım ki başımızı yastığa koyduğumuzda huzurla uyuyabiliyorsak bunu gazilerimize borçluyuz” dedi. 

Şehit ve gazilerimize minnettarlığımızı sunmak için bir araya geldiğimizi ifade eden Mustafa BİLGÜ, bu özel günün birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ederek “Başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, Ahrete irtihal eden gazilerimize rahmet, hayatta olanlara hayırlı ömürler diliyoruz Onların bize emaneti olan bu vatana daima sahip çıkacağımıza söz veriyor, saygılarımı sunuyorum diyerek konuşmasını bitirdi. 

 

Fatsa Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen Gaziler Günü Kutlama Programı, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi Ahmet Can ÇEKÜÇ’ün “Yaşasın Kahraman Gazi” adlı şiiri okumasının ardından sona erdi.

19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı19 Eylül Gaziler Günü Kutlama Programı

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.