ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa’da 21.972 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı.

2014-2015 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle ilçemiz sınırları içinde eğitim öğretim gören 21.972 öğrenci karne aldı. 
Fatsa’da 21.972 Öğrenci Karne Sevinci Yaşadı.

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı yılsonu karne töreni, Ali Rıca Demircan İlkokulunda yapıldı. 

Karne törenine, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, okul ve kurum müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldılar. 

Törenin açılış konuşmasını yapan Ali Rıza Demircan İlkokulu Müdürü Nihat ALTAY, “180 İş günü maratonu sonunda 2014-2015 eğitim-öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Bugün aldığınız karneler sizlerin dönem boyunca okul yaşantılarında gösterdiğiniz performansın değerlendirilmesi olacaktır. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Başarılı olmanın en önemli aşaması kendine güvenmedir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Ancak unutmayınız ki boşa vakit geçirmek değildir. Tatillerde kitap okumanın yanında zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. Çünkü okumak, problemlerin, sıkıntıların kaynağını kurutur. Ayrıca 4. sınıfı tamamlayan ve aramızdan ayrılacak olan sevgili öğrenciler, adres sistemine göre ortaokullara gideceksiniz. Yeni okullar, yeni öğretmenler ve yeni arkadaşlar edineceksiniz. Bundan sonraki yaşamınızda başarılar diliyorum” dedi.

 “Karne günü öğrencilerin en önemli günlerinden biridir” diyerek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU ise, “İlçemizde bugün yaklaşık 21 bin 972 öğrenci karnelerini alacak. Başarılı öğrenciler mutluluklarını aileleri ile paylaşmak için büyük bir heyecan yaşarken, başarı gösteremeyenler büyük bir endişe ve üzüntü içindedirler. Unutmamak gerekir ki başarının tek göstergesi karnedeki notlar değildir. Hiçbir öğrenci başarısız sonuçlar almak, kötü bir karneye sahip olmak istemez. Bizim asıl hedefimiz iyi insanlar, anne ve babalarına hayırlı evlatlar ve mutlu bireyler yetiştirmektir. Bu nedenle her durumda çocuklarımızın yanında olduğumuzu ve onların bizim için çok önemli olduğunu vurgulamamız, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması açısından oldukça önemlidir” diye konuştu. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU konuşmasını “Öğrencilerimize,yönetici ve öğretmenlerimize, velilerimize ve diğer eğitim çalışanlarımıza Yüce Allah’tan sağlık, başarı ve mutluklar diliyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” diyerek bitirdi.   

Ali Rıza Demircan İlkokulunda düzenlenen karne töreni, öğrencilere karnelerinin verilmesi ile sona erdi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.