ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa´da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutladık.

3 Aralık Dünya Engeliler Günü nedeniyle Ordu Valiliği koordinasyonunda, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Engel Tanımıyoruz” projesi kapsamında futsal, okçuluk ve goalball etkinliği düzenlendi.
Fatsa´da 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Kutladık.

3 Aralık Dünya Enelliler Günü nedeniyle Ordu Valiliği koordinasyonunda, İl Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Engel Tanımıyoruz” projesi kapsamında futsal, okçuluk ve goalball etkinliği düzenlendi. 

Fatsa Dumlupınar İlkokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI,İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Halit GÜLTEN,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan TÖNGEL, Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent ÖZSOY, Ordu Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Vedat YAVUZ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Engel Tanımıyoruz” projesi kapsamında protokol üyeleri görme engelli sporcular ile Futsal maçı ve goalball maçı yaptı.  Okçuluk eğitimi almakta olan engelli sporcular öğretmenleri eşliğinde ok atışları yaptılar. 

Maç sonrası, etkinliklere katılan görme engelli sporcular ile Protokol üyelerine madalyaları Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI tarafından verildi. Etkinliğe katkılarından dolayı Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI’ya Ordu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Levent ÖZSOY tarafından plaket takdim edildi. 

3 Aralık Dünya Engelliler gününün ilçemizde çeşitli etkinliklerle kutlandığnı dile getiren Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI, “Dünya’da hiç kimse engelli değildir engelli olan aslında beyinlerimizdir. Engelli olmayanların beyinleri engeli görür” diye konuşarak programın gerçekleşmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum diyerek sözlerini bitirdi. 

Engelli Destek Programı kapsamında hazırlanan “Engel Tanımıyoruz” Projesi ile engelli vatandaşların hayata sarılmaları, geleceğe güvenle bakmaları, farkındalık yaratmaları ve engellilerin sosyal hayata katılmaları, engelsiz bireylerin de engellilerin nasıl yaşadığını daha iyi anlamalarının sağlanması hedefleniyor.

Sami Yücel Eğitim Uygulama Okulu tarafından Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Belediye Kültür Sarayında müzikli yemek programı tertip edildi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nun da katıldığı etkinlikte özel çocuklarımız söylenen şarkılara eşlik ederek gönüllerince eğlendiler. Program misafirlere sunulan yemek ikramı ile son buldu.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.