ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatsa’da Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası Yapıldı.

İlçemizde 15-16 Nisan 2015 tarihlerinde Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası düzenlendi.
Fatsa’da Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası Yapıldı.

İlçemizde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün destekleriyle geleneksel çocuk oyunlarından mendil kapmaca ve seksek turnuvası düzenlendi. 

Unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını hatırlatmak ve yeniden canlılık kazandırmak amacıyla düzenlenen turnuvada, 6 okuldan 78 öğrencinin oluşturduğu takımlar yer alırken, öğrenciler seksek ve mendil kapmaca oyunlarını oynadı. 

Fatsa 75. Yıl Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen turnuva sonunda Atatürk İlkokulu birinci, Hatice-Bahaettin Şener İlkokulu ikinci, Hatipli İlkokulu ise üçüncü sırada yer aldı. 

Turnuva ile ilgili bilgi veren MKF İlçe Başkanı Enver MAKAR, Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvasının ilçemizde ilk defa yapıldığını belirterek, “Şehirleşme ve sosyalleşmeyle birlikte çocuklarımız sanal ortamlarda daha çok zaman geçirmeye başladılar. Çocuklarımızı sanal ortamlardan biraz olsun uzaklaştırabilmek amacıyla Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu(ÇOSKK)  öğretmenlere yönelik seminerler açarak geleneksel çocuk oyunlarını (Mendil kapmaca, Seksek, Tombik, Dokuztaş vb.) kurallarıyla gösteriyor. Öğretmenler de okullarında öğrencilerine bu oyunları öğretiyor” diye söyledi. 

Fatsa 75. Yıl Kapalı Spor Salonundaki ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürlerimiz Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, İlçe Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK ve okul müdürleri katıldı.

Fatsa Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvası, dereceye giren okullara kupa ve madalyalarının verilmesi ve toplu hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.