ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

FATSALI YETİM ÖĞRENCİLER, OKUDUKLARI ŞİİRLERLE GÖZ DOLDURDU

Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği’nin, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatsa Kaymakamlığı işbirliğinde hazırlamış olduğu “BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER…” Projesi kapsamında, Fatsa ilçesinde okuyan yetim veya öksüz öğrenciler şiir dinletisinde bir araya geldiler. 11.05.2018 Cuma Günü Fatsa Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen programa, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
FATSALI YETİM ÖĞRENCİLER, OKUDUKLARI ŞİİRLERLE GÖZ DOLDURDU

FATSALI YETİM ÖĞRENCİLER, OKUDUKALARI ŞİİRLERLE GÖZ DOLDURDU

Fatsa Yetimlerini Sosyal İçselleştirme Derneği’nin, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fatsa Kaymakamlığı işbirliğinde hazırlamış olduğu “BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER…” Projesi kapsamında, Fatsa ilçesinde okuyan yetim veya öksüz öğrenciler şiir dinletisinde bir araya geldiler.

11.05.2018 Cuma Günü Fatsa Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen programa, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Saygın ATİNKAYA, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

 02.10.2017 tarihinde başlayıp, 27.09.2018 tarihine kadar sürecek olan “BANA BİR TUTAM SEVGİ GÖNDER…” Projesi kapsamında uygulanan faaliyetlerden biri de, 10 yetim öğrenciyle, şiir dinletisi programı gerçekleştirmekti. Bu faaliyet kapsamında, Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Sakarya Ortaokulu öğrencilerinin ortaklaşa hazırladığı şiir dinletisi, gerçekleştirildi. Program hakkında açıklama yapan Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN; “Şiir dinletisine öğrencileri Fatsa Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Zekiye ŞAHİN ile Sakarya Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Muharrem ALTIPARMAK hazırladılar. Öğretmen arkadaşlarımız yaklaşık 4 aydır büyük bir özveri ile bu öğrencilerimizi çalıştırdılar. Bu çalışmanın karşılığı olarak da bugün bizlere muhteşem bir şölen sundular. Kendilerini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Programda, öğrencilerimiz ve okudukları şiirler şunlardır;

 

Yaşar KARA; ZİNDANDAN MEHMET’E MEKTUP,

Sıla YAMAÇ; SANA, BANA, VATANIMIN GÜZEL İNSANLARINA DAİR,

Semanur PUR; NAAT (SECCADEN KUMLARDI),

Hatice Nur DEMİRCİ; GÜLÜMSER ÇOCUKLUĞUM,

Nurullah BIYIKOĞLU; ACI,

Mustafa ÇOLAK   ; 30 KUŞ,

Naz ÖZKAYA; HER ŞEY SENDE GİZLİ,

Dilan ÇELİK; ÂTİYİ KARANLIK GÖREREK, AZMİ BIRAKMAK,

Hira Nur YILMA; SEVGİLİ,

Deniz SIRIMSI; İNCİTME

Programa katılan dinleyiciler, programın çok güzel ve öğrencilerimizin çok duygusal okuduklarını beyan ettiler. Her biri öğrencilerimizi tebrik ederek, büyük bir duygu yüküyle programdan ayrıldıklarını ifade ettiler.

 Projeyi koordinatörü Cemal ŞAHİN; İçişleri Bakanlığı, Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın 2017-2. Dönem proje çağrısına “ Bana Bir Tutam Sevgi Gönder” projesini yazarak, hibe desteği almaya hak kazandık dedi. Projemizin toplam bütçesi 71.540.00 TL’dir. Bu çalışmalarımızda bize desteğini esirgemeyen, sürekli bizi teşvik eden Sayın Kaymakamıma ve yine projenin önemli paydaşlarından olan Sayın Milli Eğitim Müdürümüze katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.  “ Bana Bir Tutam Sevgi Gönder” projesi kapsamında nisan ayında 92 öğrenci ve 9 öğretmenimizi Bursa-Çanakkale – İstanbul Gezisine götürdük. Ardından bugün, 4 aydır hazırlanan öğrencilerimizle, şiir dinletisini gerçekleştiriyoruz. Eylül ayında ise 100 yetim öğrencimizi Aybastı Perşembe Yaylasına Doğa Yürüyüşüne Götürerek projemizi sonlandıracağız.

16-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-201816-05-2018

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.