ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Felsefe ve Edebiyat Günleri Başladı

Fatsa Kaymakamlığı tarafından oluşturulan proje kapsamında düzenlenen ”Fatsa Felsefe ve Edebiyat Günleri” etkinlikleri başladı. 
Felsefe ve Edebiyat Günleri Başladı

Fatsa Kaymakamlığı tarafından oluşturulan proje kapsamında düzenlenen ”Fatsa Felsefe ve Edebiyat Günleri” etkinlikleri başladı. Proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından “Sorgulanmayan Hayat Yaşamaya Değer Değildir” sloganıyla bir forum programı düzenlendi. 

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleştirilen programa Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, İlçe Garnizon Komutanı Per. Bnb. Salih GÖDEK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem ÖZTÜRK, AK Parti İlçe Başkanı Abdullah UÇAR, Ordu İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Yusuf ÜTÜ, Erol BAŞAR, İlçe Müftüsü Hüseyin CAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Merkezi Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Murat SÜSÜN, Çamaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat EVİN, Kumru İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf BEYAZPINAR, Kumru İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Durmuş SONKAYA, Yusuf ACAR, daire amirleri, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Ağustos ayına kadar sürecek olan "Felsefe ve Edebiyat Günleri” projesine bugün düzenleyeceğimiz forum programıyla başlıyoruz. İki değerli hocamız bu akşam bizleri felsefeye ve bilgiye doyuracaktır. Kendilerine ve programımıza gelen konuklara teşekkür ediyorum” dedi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU konuşmasının sonunda “Felsefe Günleri” oluşumunu meydana getiren felsefe öğretmenleri Gülseren ÇETİN, Leyla KUNT, Nur Sevim KESİM, Adem YAKDEMİR, Ahmet ÇETİN, İbrahim DEPE, İsmail İÇPINAR, Mehmet KOCAOĞLU, Okay KIR, Özay Nuri AKSOY, Şükrü ŞEN, Yavuz USLU ve Yusuf DOKUZ’u tek tek sahneye davet ederek seyircilere takdim etti ve emekleri için kendilerine teşekkür etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU’nun konuşmasının ardından programa konuşmacı olarak katılan ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet İNAM ve Felsefeci Yazar Mehmet AKKAYA felsefenin toplumumuz tarafından daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için bilgilerini foruma katılanlara aktardılar. Felsefeci Yazar Mehmet AKKAYA felsefenin tarihçesini teorik bir yaklaşımla dile getirerek felsefe sanat, felsefe edebiyat, felsefe ekonomi ve felsefe bilim ilişkisini tarihsel süreçleri içerisinde dile getirirken, ODTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet İNAM felsefenin anlamını pratik bir üslupla dinleyicinin dikkatini çeken bir üslupla öznel bir felsefe tanımı yapmaya çalışmıştır. Ayrıca Felsefenin aslında bilgeliğe giden bir yol ve bilgeliği sevme sanatı olduğundan bahsederek, günlük yaşantılarımızdan ve öğretmen öğrenci ilişkilerinden yola çıkarak felsefenin yaşamımızdaki yerini anlatan Prof. Dr. Ahmet İNAM’ın özellikle “Felsefe Şöleni” ifadesi dikkati çekmiştir.

Daha sonra seyircilerin görüş ve sorularını yönelterek programın akışına katkıda bulunmalarından sonra Belediye Kültür Sarayında gerçekleştirilen forum programı sona erdi. Programın ardından İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet YAPICI tarafından konuklara çiçek takdim edildi. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.