ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, Ölümünün 76. Yıldönümünde Saygıyla Andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında ilçemizde düzenlenen törenlerle anıldı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü,  Ölümünün 76. Yıldönümünde Saygıyla Andık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 76. yılında ilçemizde düzenlenen törenlerle anıldı. 

İlçemizde Fatsa Kaymakamlığınca düzenlenen anma programı çerçevesinde ilk tören, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Buradaki program, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının Atatürk Anıtı’na çelenk koymasıyla başladı. 

Saat 09.05’i geçerken, çalan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Atatürk Anıtı’nda yapılan törenin ardından, Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programına geçildi.

Programa, Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkanı Hüseyin ANLAYAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.   

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Yüksel ACAR yaptı. 

Okul Müdürü Yüksel ACAR, “Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yüzyılda ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, yeni Türkiye’yi inşa etmek Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır. Bu adımı atarken, yeni neslin geçmişini iyi bilmesi yani Merhum Şair Yahya KEMAL’in ifadesiyle “kökü mazide olan bir atiyim’ sözünü özümsemesi gerekmektedir. Bunun içindir ki her fert özellikle öğretmenler Atatürkün  “Öğretmenler  yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” öz deyişindeki sorumluluğun bilincinde olmalıdır” diye konuştu.  

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadele azmi bizlere yüklediği sorumluluklar ve gösterdiği “Muasır Medeniyetler” arasında yer alma hedefleri asla unutulmamalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, onun bu çabalarının anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekir. Ancak bu şekilde ulu önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz” diye konuşan Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Yüksel ACAR, sözlerini “Ölümünün 76. Yıldönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ü rahmet ve minnetle yad ediyoruz” diyerek tamamladı. 

Anma töreninde, Atatürk Oratoryosu, Atatürk’ün anılarından derlenen drama ve Atatürk konulu sinevizyon gösterisinin sunumu yapıldı. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 76. Yıldönümü dolayısıyla Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan anma programı, öğrencilerin Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirmesi ile sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma programına katılan davetliler, programın ardından Fatsa Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi tarafından Belediye Kültür Sarayında açılan Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan sergiyi gezdiler.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.