ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hatice Bahaettin Şener İlkokulu Öğrencileri Türkiye Şampiyonu Oldu.

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen Minikler Mendil Kapmaca 6. Türkiye Şampiyonası’nda Karadeniz Bölgesi’ni temsil eden Hatice Bahaettin Şener İlkokulu Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.    
Hatice Bahaettin Şener İlkokulu Öğrencileri Türkiye Şampiyonu Oldu.

Hatay´da düzenlenen 6. Çocuk Oyunları Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olan Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencileri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Bekyürek, Okul Müdürü Abdullah Yılmaz ve öğretmenlerle birlikte İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu ziyaret ettiler. 

Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel çocuk oyunlarının derlenmesi ve güncelleştirilmesini sağlayarak teknoloji bağımlılığının meydana getirdiği olumsuzluklardan çocukları kurtarmayı amaçlayan geleneksel çocuk oyunları faaliyetlerinin 6. Türkiye Şampiyonası Hatay’ın Payas ilçesinde gerçekleştirildi. Turnuva’da Karadeniz Bölgesi’ni temsil eden Hatice Bahaettin Şener İlkokulu final maçında Adana takımı ile karşılaştı. Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencileri büyük bir mücadelenin sonucunda final maçını 4-2 kazanarak 2016 Türkiye Şampiyonu oldu. 

Ziyaretlerde yarışma ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Abdullah Yılmaz, “Fatsa’da Karadeniz bölgesi bölge final yarışmaları gerçekleşti ve bu turnuvada şampiyon olarak bölgemizi temsilen Türkiye şampiyonasına gittik. Hatay ilinde Türkiye şampiyonası gerçekleşti ve orada da şampiyon olarak ilçemiz ve ilimiz adına önemli bir başarı elde ettik. Bu başarımızı sizlerle paylaşmak adına sizleri ziyaret ettik”  diye konuştu.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Kaymakamımız Sayın Mehmet Yapıcı, “. Öğrencilerimizin Türkiye şampiyonu olması bizleri gururlandırdı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Önemli bir başarı elde ettiler. Başarılarının devamlarını dilerim” dedi.

Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencilerinin Türkiye Şampiyonu olmasından büyük mutluluk duyduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu ise” Başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğrencilerimizi yarışmalara hazırlayan öğretmenlerimizi ve okul yönetimini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

13-06-201613-06-201613-06-201613-06-201613-06-201613-06-2016

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.