ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Basın Kuruluşlarını Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK ile birlikte ilçemizde yerel yayın yapan gazeteleri ziyaret etti.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Basın Kuruluşlarını Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yaptığı başarılı çalışmaları ve 2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde gerçekleştireceği projeleri anlatmak amacıyla ilçemizde yerel yayın yapan gazeteleri ziyaret etti.

Fatsa Güneş Gazetesi, Fatsa Yenigün Gazetesi ve Fatsa Postası gazetelerini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, gazetelerin imtiyaz sahipleri ve yazı işleri kadrosu ile tanışarak, söyleşide bulundu. 

Samimi bir sohbet havasında geçen ziyaretlerde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Birinci döneminin kısa bir değerlendirmesini yaparak 2. Dönemde ilçemizde gerçekleştirecekleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu. 

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminin verimli geçtiğini belirterek birinci dönemi başarıyla tamamladıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “2014-2015 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi 9 Şubat 2015 Pazartesi günü başladı. Fatsa olarak birinci dönemi başarıyla tamamladık.  İkinci döneme de tüm eğitim camiası olarak hazırız. TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınavında Ordu’da 19 ilçe arasında ikinci sırada yer alıyoruz. Bu başarı bizim için çok önemli bir başarı. Bu başarıda büyük emekleri bulunan öğretmenlerimize ve okul müdürlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 

İkinci dönemde önemli projeler ortaya koyacaklarını dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Fatsa Kaymakamlığımızın önderliğinde Felsefe ve Edebiyat günleri düzenleyeceğiz. Bu konuda ODTÜ Felsefe Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet İNAN’ ilçemize davet ettik. Kendisi 24 Şubat 2015 Salı günü Fatsa Belediyesi Kültür Sarayında felsefe alanında konferans vererek Felsefeyi bize anlatacak. Fatsa’da entelektüel bir zihin oluşması için önemli bir görevi ifa edeceğini düşünüyoruz. Programımızda bir ay felsefe bir ay Edebiyat günleri olacak” dedi. 

Bunun dışında otistik öğrenciler için Fatsa Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim verilen öğrencilerimiz için müzik akademisi açacağız diye konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Ayrıca engelli özel öğrencilerimiz için yüzme eğitimi kursu açacağız. Otistik öğrencilerimiz müzikle, zihinsel engelli öğrencilerimiz ise yüzme ile rehabilite olacaklar.  Ayrıca “Fatsalı Gençler Okuyor”, Fatsalı Velilerimiz Öykü Yazıyor” projelerini Fatsa’da hayata geçireceğiz. Fatsa Kaymakamlığımız ilçemizde 1. Tarım Şurasını gerçekleştirmişti şimdi ise birinci gençlik şurasını organize edecek. Bu projeyi çok önemsiyorum. Dolu dolu bir ikinci yarıyıl bizleri bekliyor” dEDİ. 

İlçemizde yayın hayatlarını sürdüren yerel basınımızın eğitime çok büyük duyarlılık gösterdiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, “Basın ve sivil toplum kuruluşlarının eğitimdeki kalitenin ve başarının artmasında önemli bir yeri bulunduğunu belirterek teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi. 

Gazetelerin imtiyaz sahipleri ve yazı işleri kadrosu İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU ve Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK’e nazik ziyaretleri için teşekkür ettiler. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.