ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Fatsa Özel Vefa İlkokulunun Şiir Dinletisi Programına Katıldı.

Fatsa Özel Vefa İlkokulu, Belediye Kültür Sarayı’nda “Şiirin Sultanları 2” adlı şiir dinletisi programı düzenledi.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Fatsa Özel Vefa İlkokulunun Şiir Dinletisi Programına Katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Özel Vefa İlkokulu öğrencileri tarafından ikincisi düzenlenen “Şiirin Sultanları” adlı şiir dinletisi programına katıldı.

Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda gerçekleşen şiir gecesine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim EROĞLU, Kumru Belediye Başkanı Murat Günan HATİPDĞLU, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun KARATAŞ, Şube Müdürümüz Ramazan AKYOL,  Özel Vefa İlkokulu Müdürü Deniz ÖZCAN, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Edebiyat tarihimizde çok önemli yeri olan usta şairlerin şiirlerini büyük ustalıkla seslendiren Özel Vefa İlkokulunun öğrencileri izleyenlerin büyük beğenisini kazanarak bol bol alkış aldılar. 

Programda; Han Duvarları, Süleymaniye’de Bayram Sabahı, Uzun İnce Bir Yoldayım, Fetih Marşı, Aşk, İstiyorum, Kırmızı Araba, Çanakkale Şehitleri, Barış Koyun Çocukların Adını, Mescid-i Aksa, Mihriban, İstanbul’u Dinliyorum, Öğretmen Olmak İstiyorum, Sol Yanım Acıyor Anne, Memleket İsterim şiirleri öğrenciler tarafından başarıyla seslendirildi.

Dillere pelesenk olmuş; Uzun İnce Bir Yoldayım, Çanakkale Türküsü ile Mihriban ve Memleket İsterim türkülerini de başarıyla icra eden öğrenciler, salonda bulunanların zaman zaman duygulanmasına ve hatta gözyaşı dökmelerine vesile oldular.

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.