ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu´nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu´nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu´nun 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

2015-2016 eğitim ve öğretim yılını tamamladığımız bu önemli günde öğrencilerimize karnelerini verecek olmanın heyecanını öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çocuklarımızla paylaşmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyorum. Karne günü öğrencilerin en önemli günlerinden biridir. Bugün Fatsa ilçemizde 22 bini aşkın öğrenci karne alacak. 

Her  bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Geçmişini iyi bilen, geçmişini  sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders  çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Alınan karneler  öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın  değerlendirilmesi olacaktır. Elbette  bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak aldığınız karneler, sizin  emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. 

Değerli Meslektaşlarım,

Geleceğimiz olan çocukları sadece akademik başarı doğrultusunda değil iyiyi, doğruyu, güzeli öğreterek geleceğin Türkiye’sini inşa edecek bireyler olmaları yolunda en önemli görev sizlerindir. Birçoğunuzun yaşadığınız zorluklara rağmen ulvi görevinizi ifa ederken önemli başarılara imza attığınızı biliyor ve bu çalışmalarınız için okul yöneticilerine,  öğretmenlere ve yardımcı personele şükranlarımı sunuyorum.

 

Sizler geleceğin gönüllü mimarları, toplumumuzun öncüsüsünüz. Bu kutsal mesleği sabırla ve büyük bir özveri ile yerine getirdiğiniz ve emekleriniz için de teşekkür ediyorum. 

Saygıdeğer Veliler,

En değerli varlığımız çocuklarımızın yetişmesinde öğretmenlerimizin olduğu kadar sizlerin de önemli bir rolü vardır. Bir aile değerlerine ne kadar sahip çıkarsa, toplum da o kadar sağlam olur. Bundan dolayı iyi bir toplumun temeli ailede atılır. Eğitim ve öğretimin üçayağından birini sizlerin oluşturduğunu unutmayınız. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olduğunuzu hissettirmelisiniz. Eğitimde, okul ile aile iç içe olmalı ki birlikte daha iyi neticeler alınabilsin. Yanımızda olduğunuz ve yükümüzü paylaştığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

Sevgili Öğrenciler,

Yıl içerisinde yaptığınız çalışmalarla hepiniz tatili hak ettiniz. Bu tatil döneminde sizden beklentim,  tatili kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmeniz ve gelecek yıla enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızdır. 

Karnesinde başarısız notları bulunan öğrencilerimizin üzülmemeleri ve tatil döneminde çalışmalarını sürdürerek eksikliklerini telafi edebileceklerini hatırlatmak isterim. Unutmayınız ki karneler sadece siz öğrencilerin değil, okul idaresinin, öğretmenin, ailenin kısaca hepimizin karnesidir. Bizlere düşen eksikliklerimizi görerek ders çıkarmak ve el birliği ile bu durumu düzeltmektir.   

Bu duygu ve düşüncelerle sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor; 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının sorunsuz tamamlanmasında emeği geçen herkese, Millî Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası adına teşekkür ediyorum.    

  

 Ekrem CİNOĞLU

 Fatsa İlçe Mili Eğitim Müdürü

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.