ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizdeki Okul Servis Şoförlerine Seminer Verildi.

İlçemizde ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve özel eğitim öğrenci servis şoförlerine 29 Ocak 2015 Perşembe günü Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda sürücü eğitimi ile ilgili seminer verildi.    
İlçemizdeki Okul Servis Şoförlerine Seminer Verildi.

İlçemizde ilkokul, ortaokul, ortaöğretim ve özel eğitim öğrenci servis şoförlerine 29 Ocak 2015 Perşembe günü Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda sürücü eğitimi ile ilgili seminer verildi. 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ramazan TÖNGEL, İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli Polis Memuru Gültekin VOLKAN, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehber Öğretmenleri Sabri SARITİKEN ve Yusuf Ziya DİNDAR tarafından seminere katılan öğrenci servis şoförlerine uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar konusunda seminer verildi. 

Seminerde taşıma şoförlerine dikkat edecekleri hususlar hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ramazan TÖNGEL, “Siz şoförler de eğitimin bir parçasısınız, öğrencilere karşı tavır ve davranışlarınızda daha dikkatli olmalısınız. Konuşmalarınızda küfür ve argoya yer vermeyeceğinizi biliyorum. Neticede onlar sizlerin de evlatları sayılır bunu unutmayın ve davranışlarınızı ona göre yapın. Taşıtlarınızın eksiklerini geciktirmedin yapın. Günü geçmeden muayene ve sigortalarınızı zamanında yaptırınız. Kesinlikle yolcu almayınız taşıtlarda asla sigara içmeyiniz” dedi. 

Ayrıca ilçemizde taşınan öğrenci sayısı ve taşıt sayısına da değinen Şube Müdürümüz Ramazan TÖNGEL, 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. döneminde herhangi bir sorun yaşanmadığı için taşıma servis şoförlerine teşekkür etti. 

Taşıma şoförlerinin tamamına yakınının katıldığı seminerde taşıtlarda aranacak şartlar, taşımacılığın yükümlülüğü, trafikte uyulması gereken kurallar, taşıma yapan şoförlerin öğrencilere nasıl davranmaları konusunda bilgiler verildi. 

Seminerde ayrıca cezai ve hukuki hükmümler ile taşıyıcı firma veya şahısların uyması gereken şartlar, okul servis araçlarında bulunması gereken özellikler ve araçlara sivil yolcu alınmaması ve kılık kıyafete dikkat edilmesi hususlarında da bilgilendirme yapıldı. 

Köylerde ve mahallelerde öğrencilere toplanma merkezi belirlenmesi, araç iniş ve binişlerde öğrencilere nezaret edilmesi, araç değişikliğinde yapılacak işlemler ile öğrencilerin zamanında getirilip götürülmesi konuları da görüşüldü.   

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerin sonunda taşıma şoförlerine de söz hakkı verilerek onların talep ve istekleri de dinlendi.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.