ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemize Yeni Atanan Aday Öğretmenlere “ Uyum Eğitimi “ Verildi.

İlçemize yeni ataması yapılan öğretmenlerimize, 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda “Uyum Eğitimii” verildi.
İlçemize Yeni Atanan Aday Öğretmenlere “ Uyum Eğitimi “ Verildi.

İlçemize yeni ataması yapılan öğretmenlerimiz için 25-26 Eylül 2014 tarihlerinde “Uyum Eğitimi” semineri düzenlendi.

Mesleğe ilk defa atanan aday öğretmenlerin atandıkları yerlerde karşılaşacakları coğrafi, kültürel ve sosyo-ekonomik şartların olumsuz yönlerinin olabildiğince giderilmesi ve mesleğe daha bilinçli ve umutlu başlamaları için adaylık eğitim sürecinin başlangıcında Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından planlanan “Uyum Eğitimi” semineri, ilçemizde yeni göreve başlayan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürümüz Ramazan AKYOL, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ömer YAHŞİ, Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali YAZGI tarafından verildi.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen “Uyum Eğitimi” seminerine, Sami Yücel Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi (Okulu) El Sanatları öğretmeni Merve KARTAL, Aslancami Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ahmet UYSAL ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gemi Yönetimi öğretmeni Caner ODABAŞI katıldı.

Uyum Eğitimi seminerine, aday öğretmenlere ilçemize hoş geldiniz diyerek başlayan Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, kutsal bir göreve atandıklarının bilincinde olmalarını ve çalışma hayatları boyunca bunu akıllarından çıkarmamalarını söyledi. Seminere katılan öğretmenlere, kapısının her zaman açık olduğunu, her türlü istek ve sorunlarında yanına rahatlıkla gelebileceklerini ve istedikleri zaman telefonla arayabileceklerini ifade etti..

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kurumsal yapısını ve çalışma sistemini anlatan Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, göreve yeni başlayan öğretmenlere meslek yaşamından örnekler vererek tecrübelerini paylaştı. Öğretmenlik mesleğinin büyük özveri gerektirdiğini dile getiren Müdürümüz, “Verilen görevleri planlayarak zamanında yapın. Sizlere çok büyük görev düşüyor Çocukları evlerinde ziyaret edin. Evdeki çalışma ortamlarını görün. Onlara her zaman sevgiyle yaklaşın” dedi.

Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, mesleğe yeni başlayan öğretmenlere eğitim öğretimin yanında bir amaçlarının da iyi insan, iyi vatandaş, ahlaklı, vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirmek olduğunu söyleyerek, konuşmasını “Hepinize bu kutsal mesleğin hayırlı olmasını diliyor meslek yaşamınızda başarılar diliyorum” diyerek bitirdi.


İlçemize Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Verildi
İlçemize Yeni Atanan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Verildi

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.