ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul öğrencileri Arasında “Bir Kitap da Sen Anlat” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

İlkokul öğrencileri arasında düzenlenen “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa Finali, 25 Mart 2015 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı. 
İlkokul öğrencileri Arasında “Bir Kitap da Sen Anlat” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

Ordu Valiliğinin yürüttüğü “Ordu Okuyor Kampanyası” ile “Ben de Başarabilirim Projesi” kapsamında Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ilkokul öğrencileri arasında düzenlediği “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa Finali 25 Mart 2015 Çarşamba günü Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK başkanlığında gerçekleştirilen yarışmaya Şube Müdürümüz Ramazan TÖNGEL, okul müdür ve müdür yardımcıları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Türk Milli Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; “Ordu Okuyor Kampanyası” kapsamında okullarımızda kitap okumaya ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü geliştirmek ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirme amacı doğrultusunda ilkokul öğrencileri arasında gerçekleştirilen “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa finali tüm ilkokullarımızın katılımıyla yapılarak Ordu finaline katılacak öğrencimiz belirlendi.

Rehber öğretmenleri ile Fatsa Finaline katılan öğrencilerimiz büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri ve öğrenci jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda Ali Rıza Demircan İlkokulu Zeynep TOY birinci, Dolunay İlkokulu öğrencisi Aysel Ada TOPUR ikinci, Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencisi Meryem Şule TAŞ ise üçüncü olmuştur.

 “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının ilçe birincisi Ali Rıza Demircan İlkokulu öğrencisi Zeynep TOY, Ordu’da gerçekleştirilecek olan Bir Kitap Da Sen Anlat Ordu Finali’nde ilçemizi temsil edecek olup yarışmanın ikincisi Dolunay İlkokulu öğrencisi Aysel Ada TOPUR ise yarışmaya jüri üyesi olarak katılacaktır.

 “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın amacına ulaşmasında büyük katkıları olan jüri üyelerine,  yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,  “Bir Kitap da Sen Anlat” Ordu Finali’nde Ali Rıza Demircan İlkokulu öğrencisi Zeynep TOY’a başarılar dileriz. 

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Programı’nda verilecektir. 

Yarışmaya katıllan okullarımızın tümünü görmek için tıklayınız.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.