ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlkokul Öğrencileri Arasında “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” Yarışması Yapıldı

İlkokul öğrencileri arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışması  yapıldı.   
İlkokul Öğrencileri Arasında “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” Yarışması Yapıldı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 10 Şubat 2015 Salı günü tüm ilkokullarımızın katılımıyla “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışması yapıldı. 

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Rehber öğretmenleri ile yarışmaya katılan öğrencilerimiz büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler. Jüri üyelerinin; Şiiri Ezberden Doğru Okuma, Telaffuz, Şiirin Verdiği Duyguyu Yansıtma, Vurgu ve Tonlama, Jest ve Mimik, Sahne ve Mikrofon Kullanma, Görsellik ve Müzik (Slayt) kriterlerine göre yaptığı değerlendirme sonucunda Hatice Bahaettin Şener İlkokulu öğrencisi Berra GÜNGÖR 91,4 puanla birinci, Atatürk ilkokulu öğrencisi Beyza Nur GERİŞ 88,4 puanla ikinci, Toki İlkokulu öğrencisi Elif Ahsen ŞAHİN ise 88,8 puanla üçüncü oldu. 

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ali BEKTAŞ, Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Elif Banu GÜLTEGİN, Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yadigar BAY, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hayati TÜRKMEN ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ezel BAYIR yaptı. 

“İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın amacına ulaşmasında büyük katkıları olan jüri üyelerine,  büyük cesaret örneği göstererek yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.  

İlkokul öğrencileri arasında yapılan “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Programı’nda verilecektir.

 

 

Derecesi

 

Öğrencinin Adı Soyadı

 

Okulu


Puanı

1

Berra GÜNGÖR

Hatice Bahaeddin Şener İlkokulu

91,4

2

Beyza Nur GERİŞ

Atatürk İlkokulu

88,4

3

Elif Ahsen ŞAHİN

Toki  İlkokulu

85,8

4

Hatice BÜYÜKASLAN

Aslancami  İlkokulu

78,8

5

Zehranur AKSOY

Kösebucağı  İlkokulu

78,2

6

Nermin YEŞİLYAPRAK

Kulak Çetirtepe İlkokulu

77,8

7

Rüveyda ÇELİK

Meşebükü  İlkokulu

77,2

8

Gizem GÜNGÖR

Yalıköy İlkokulu

77

9

Beyzanur HATİPOĞLU

Özel Vefa  İlkokulu

75,6

10

Nazlı PARLAKYILDIZ

Hatipli  İlkokulu

74,8

11

Sudenaz KURU

Ali Rıza Demircan  İlkokulu

74,6

12

Safiye Ahsen GERÇEK

Özel Dolunay İlkokulu

74,2

13

Eren ŞAHİN

Dumlupınar  İlkokulu

74,2

14

Melisa YAŞAR

Demirci İlkokulu

70,6

15

Bengisu EGE

M. Necati Çetinkaya  İlkokulu

70,4

16

Hira Nur YILMA

Yassıtaş İlkokulu

70,4

17

Efe KESKİN

Dolunay İlkokulu

65,2

17

Şule UYUR

Hasan Yahşi  İlkokulu

64,4

17

Sümeyye SÜME

Geyikçeli  İlkokulu

63,8

18

Alperen TEPE

Bolaman  İlkokulu

63,8

19

Elif KILIÇ

Ilıca  İlkokulu

60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.