ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü Kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı´mızın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda kutlama programı düzenlendi.
İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü Kutlandı

12 Mart İstiklal Marşı´mızın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü dolayısıyla Fatsa Belediyesi Kültür Sarayı’nda kutlama programı düzenlendi.

Sakarya Ortaokulu tarafından hazırlanan programa Fatsa Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, Jandarma Bölük Komutanı J. Bnb. Halit GÜLTEN, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Ethem ÖZTÜRK, Deniz Bilimleri Dekanı Prof. Dr. İsmet BALIK, İlçe Müftüsü Hüseyin CAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil BEKYÜREK, Gençlik Hizmetleri Müdürü Berat ŞAHİN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Vahit BÖLEK, Ramazan AKYOL, Ramazan TÖNGEL daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, okul ve kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´mızın okunmasından sonra Sakarya Ortaokulu Müdürü Cevat ÖZTÜRK, günün anlamı ile ilgili yaptığı konuşmasında “Kurtuluş Savaşı destanımız, yürekleri topla vuran ecdadımızın toplara, çelik zırhlı duvarlara, tek dişi kalmış medeniyete karşı iman dolu göğsüyle, inancından gelen ümit ve gayretle ortaya koyduğu milletimizin haklı İstiklal Mücadelesi olarak tarihe geçmiştir. Bugün o kutlu mücadelesinin ruhunu kendi ruhunda hisseden bir kurtuluş savaşı gazisinin, Mehmet Akif Ersoy’un yüreğinden dökülen dizelerin Büyük Millet Meclisi tarafından milli marş olarak ilanının 94. yıldönümüdür” dedi.

İstiklal Marşı’mız, dinmez bir bağımsızlık sevdasının, sönmez bir iman aşkının en güzel terennümüdür. Ülkemiz büyük bir ülke, vatanımız değerli bir vatandır. Gelecek günler ne gösterir bilinmez. Bu nedenle milli bilincimizi yüksek tutmak, vatanın birliğini ve dirliğini sağlamlaştırmak için geçmişte olduğu gibi bugün de milletimizin kutsal değerleri olan bayrağımıza ve İstiklal Marşı’mıza gereken saygıyı göstermek, ecdadımızın bize vasiyeti inancımızın, kültürümüzün, gelecek güzel ve huzurlu günlerimizin gereğidir” ifadelerini kullanan Sakarya Ortaokulu Müdürü Cevat ÖZTÜRK, “Ne bugün, ne de yarın, İlahi, değmesin mabedimin göğsüne na-mahrem eli” diyerek konuşmasını tamamladı.

İstiklal Marşı´mızın Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma Günü Programında, Sakarya Ortaokulu öğrencileri tarafından Mehmet Akif şiirleri okundu, Mehmet Akif Ersoy’un hayatından canlandırmalar yapıldı ve İstiklal Marşı’nın yazılış hikâyesi anlatıldı. Fatsa halkının (Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü, öğretmen, imam, öğrenci, asker, ev hanımı, esnaf) okuduğu İstiklal Marşı’nın videosunun gösterimi yapıldı. Sunumu yapılan video katılımcılardan büyük beğeni aldı. 

Program, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 94. Yıl Dönümü etkinlikleri kapsamında ilçemiz ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasında gerçekleştirilen İstiklal Marşı’nı Ezbere En Güzel Okuma, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin, İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet YAPICI, Garnizon Komutanı Binbaşı Salih GÖDEK, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İNCEEL ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU tarafından verilmesi ile sona erdi. 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.