ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi” Kapsamında Aslancami İlkokulu-Ortaokulu’na Z Kütüphane Açıldı.

Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Aslancami İlkokulu - Ortaokulu’na Z kütüphanesi açıldı.
“Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi” Kapsamında Aslancami İlkokulu-Ortaokulu’na Z Kütüphane Açıldı.

“Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi” kapsamında Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu tarafından Aslancami İlkokulu - Ortaokulu’na Z kütüphanesi açıldı.

Açılış törenine; Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN, Belediye Başkan Yardımcısı Fatih ERİŞMİŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem CİNOĞLU, Fatsa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Etem ÖZTÜRK, FATSO Başkanı Tayfun KARATAŞ, FATSO Kadın Girişimcileri üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Z kütüphanesin açılış konuşmasını gerçekleştiren Fatsa Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Ferruh OKAN, “‘Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi’ kapsamında ilk olarak Aslancami Mahallemizde bulunan ilk ve ortaokulumuzda bu projeyi gerçekleştirmek istedik. Aslancami okulumuz önemli projeleri hayata geçirerek Türkiye’de önemli dereceler yapmıştır. Proje kapsamında gerek okula kütüphane oluşturulması ile öğrencilerimize ve velilerimize kitap okumayı amaçladık” dedi.

FATSO Kadın Girişimciler Kurulu’nun almış olduğu karar neticesinde her okulda kütüphane yapma kararını aldıklarını belirten FATSO Başkanı Tayfun KARATAŞ, “Projemizi Aslancami okulu ile başlatmış bulunuyoruz. İlk olarak burada başlamamızda Aslancami İlkokulu-Ortaokulu Müdürü İbrahim ÇOBAN’ın büyük etkisi var. Birçok yarışmada özelliklede proje yarışmalarında da kendisinden söz ettirdi. Öğrencilerin sunduğu projelerle farkındalık oluşturan bir okul oldu Türkiye ve Ordu genelinde. Başarılı bu okula bizlerde kayıtsız kalmayarak bu proje kapsamında Aslancami İlkokulu-Ortaokuluna kütüphane kazandırdık” ifadelerini kullandı.

Aslancami İlkokulu-Ortaokulu’na kütüphane kazandırılmasını sağlayan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile FATSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek sözlerine başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİROĞLU “Öğrencilerimizin gözlerine bu proje ile ışık serptiler. Emeği geçenlere kurumum ve şahsım adıma çok teşekkür ediyorum. Her şey bazen devlet eliyle olmuyor. Bu anlamda STK’ların önemi çok öne çıkıyor. Bu bağlamda bizim STK’lara çok ihtiyacımız var. STK’ların devlette bütünleştiği yerde önemli işlere imza atılıyor” diye konuştu.

Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat TÜRKKAN ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aslancami okulumuz gerçekten başarılı bir okul ve Türkiye’de Ordu ilini proje anlamında başarıyla temsil etmiş bir okulumuzdur. Kadın girişicimler de bu anlamda bu okula kütüphane açarak destek vermişlerdir. Milli Eğitim camiası olarak emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okul bünyesine kazandırılan Z kütüphanenin kurdelesi kesilerek açılış gerçekleştirildi. Program, hatıra fotoğrafının çekilmesi ve ikram ile son buldu.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.