ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, TEOG Birincisi Bolaman Ortaokulu Öğrencisi Derya COŞKUN’u Altınla Ödüllendirdi.

Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, 2. Dönem TEOG sınavında tüm sorulara doğru yanıt veren Bolaman Ortaokulu öğrencisi Derya COŞKUN’u altınla ödüllendirdi.
Ordu Valisi Sayın İrfan BALKANLIOĞLU, TEOG Birincisi Bolaman Ortaokulu Öğrencisi Derya COŞKUN’u Altınla Ödüllendirdi.

Ordu Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu, TEOG ve LYS sınavında başarılı olan öğrencileri altınla ödüllendirdi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Ordu Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, Bolaman Ortaokulu Müdürü Beytullah Geçtan, öğrenciler ve veliler katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “TEOG ve LYS sınavında başarılı olan öğrencilerimizi aileleri ve öğretmenleri ile birlikte kutluyorum. Öğrencilerimizin bu başarıları diğer çocuklarımıza da örnek olsun” dedi.


Başarılı olabilmek için ders çalışmanın önemine vurgu yapan Vali Balkanlıoğlu, ”Hiçbir başarı tesadüf değil. Bu başarının arkasında büyük emek ve çaba var. Öğrencilerimizin, derslerine programlı ve planlı çalışmaları, ailelerinin ve öğretmenlerinin moral ve motivasyonu beraberinde bu başarıyı sağlamıştır” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, ”Ordu’da eğitim seviyesinin yüksek olmaması için hiçbir mazeret yok. Okul, öğretmen, donanım bakımından çok iyi durumda olan ilimize çok daha yüksek seviyeler yakışıyor. Eğitim seviyemizin, kalitemizin artmasını istiyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimize çalışmaları konusunda moral ve motivasyon vermeye gayret ediyor, projeler uyguluyoruz. Daha büyük başarılar bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, daha sonra 2. dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavlarında tüm sorulara doğru yanıt veren Hamdullah Suphi Tanrıöver Ortaokulu öğrencileri Gülnihal Karabacak, İrem Aksoy, Özel Sahil Ortaokulu öğrencisi Berna Karaca ile Bolaman Ortaokulu öğrencisi Derya Coşkun’a, ayrıca, 2015 LYS sınavında Türkiye sıralamasına göre ilk bin öğrenci arasına girmeyi başaran Özel Altaş Fen Lisesi öğrencisi Batuhan Yücer, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Abdülkadir Azaklı ve Ordu Fen Lisesi öğrencileri Ahmet Batuhan Dereyurt ile Ali Necat Karakuloğlu’nu tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu ve altınla ödüllendirdi.

2015 yılı 8. sınıf Merkezi Sistem Ortak Sınavları (TEOG) sonuçlarına göre Ordu genelinde 480 ve üzeri puan alan öğrenci sayısı ise 241

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2. Dönem Merkezi Sistem Ortak Sınavında  tüm sorulara doğru yanıt vererek büyük başarı gösteren Bolaman Ortaokulu Öğrencisi Derya COŞKUN’u, öğretmenlerini ve okul yönetimini tebrik eder öğrencimizin başarılarının devamını dileriz.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.