ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaöğretim Öğrencileri Arasında “Bir Kitap Da Sen Anlat” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa Finali 5 Mayıs 2015 Salı günü tüm ortaöğretim okullarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. 
Ortaöğretim Öğrencileri Arasında “Bir Kitap Da Sen Anlat” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

Ordu Valiliğinin yürüttüğü “Ordu Okuyor Kampanyası” ile “Ben de Başarabilirim Projesi” kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa Finali tüm ortaöğretim okullarımızın katılımıyla 5 Mayıs 2015 Salı günü Fatsa Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda; “Ordu Okuyor Kampanyası” kapsamında okullarımızda kitap okumaya ilgiyi artırmak, öğrencinin Türkçe dil seviyesini görmesini sağlamak, kendine güven duygusunu geliştirmek, ana dilimizi doğru kullanma şuurunu kazandırmak, hitabet gücünü geliştirmek ve okulunu temsil etme sorumluluğunu geliştirme amacı doğrultusunda ortaöğretim öğrencileri arasında düzenlenen “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının Fatsa Finali yapılarak Ordu Finali’nde yarışacak okulumuz belirlendi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK başkanlığında yapılan yarışmanın jüri üyeliklerini ise Büyükata Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sevda DEMİR, Sakarya Ortaokulu Türkçe öğretmeni Necla KATRANCI, Sakarya Ortaokulu Türkçe öğretmeni Sinan BAŞ, Merkez Ortaokulu Türkçe öğretmeni Rafet ÇİMEN ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Türkçe öğretmeni Ali Kemal KESKİN ile okullarında yapılan yarışmada ikinci olan öğrenciler yaptı.

Rehber öğretmenleri ile Fatsa Finaline katılan öğrencilerimiz büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler.

Öğretmen ve öğrenci Jüri üyelerinin yaptığı değerlendirme sonucunda Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Nur ŞİMŞEK birinci, Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Şahinde YEREBASMAZ ikinci, Cahit Zarifoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi Şifanur KÖMÜR ise üçüncü oldu.

Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasının ilçe birincisi Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Nur ŞİMŞEK, 13 Mayıs 2015 tarihinde Ordu’da yapılacak olan “Bir Kitap Da Sen Anlat” İl Finali’nde ilçemizi temsil edecek olup, yarışmanın ikincisi Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Şahinde YEREBASMAZ ise yarışmaya jüri üyesi olarak katılacaktır.

 “Bir Kitap Da Sen Anlat” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın amacına ulaşmasında büyük katkıları olan jüri üyelerine,  yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,  “Bir Kitap Da Sen Anlat” Ordu Finali’nde yarışacak olan Fatsa birincisi Fatsa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İpek Nur ŞİMŞEK’e başarılar dileriz. 

Yarışmada ilk üç dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri daha sonra belirlenecek bir tarihte törenle verilecektir. 

Lise öğrencileri arasında yapılan "Bir Kitap Da Sen Anlat" ilçe finali yarışması sonunda oluşan sıralamayı görmek için tıklayınız.

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.