ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortaokul Öğrencileri Arasında “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında Ortaokul öğrencileri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasının Fatsa Finali 25 Şubat 2015 Çarşamba günü tüm ortaokullarımızın katılımıyla gerçekleştirildi.
Ortaokul Öğrencileri Arasında “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” Yarışmasının İlçe Finali Yapıldı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında Ortaokul öğrencileri arasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasının Fatsa Finali 25 Şubat 2015 Çarşamba günü tüm ortaokullarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Fatsa Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem CİNOĞLU, Şube Müdürümüz Vahit BÖLEK, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Musa UÇAR, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Yarışmanın jüri üyeliklerini ise Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ali BEKTAŞ, Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Elif Banu GÜLTEGİN, Anadolu İmam Hatip Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Yadigar BAY, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Hayati TÜRKMEN ve Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Ezel BAYIR yaptı. 

Rehber öğretmenleri ile Fatsa Finaline katılan öğrencilerimiz büyük bir özgüvenle sahneye çıkarak hitabet hünerlerini sergilediler. Jüri üyelerinin; Şiiri Ezberden Doğru Okuma, Telaffuz, Şiirin Verdiği Duyguyu Yansıtma, Vurgu ve Tonlama, Jest ve Mimik, Sahne ve Mikrofon Kullanma, Görsellik ve Müzik (Slayt) kriterlerine göre yaptığı değerlendirme sonucunda Toki Ortaokulu öğrencisi Ecem Banu GÜNGÖR 95,4 puanla birinci, Özel Dolunay Ortaokulu öğrencisi Huri CANBAZ 90,2 puanla ikinci, Sakarya Ortaokulu öğrencisi Enise Şirin KAHRAMAN ise 83,4 puanla üçüncü oldu. 

“İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasının ilçe birincisi Toki Ortaokulu öğrencisi Ecem Banu GÜNGÖR, Ordu’da gerçekleştirilecek olan “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasının İl Finali’nde ilçemizi temsil etmeye hak kazanmıştır. 

“İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasında dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, yarışmanın amacına ulaşmasında büyük katkıları olan jüri üyelerine,  büyük cesaret örneği göstererek yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize ve onlara rehberlik eden idareci ve öğretmenlerimize teşekkür eder,  “İstiklal Marşını Ezbere En Güzel Okuma” yarışmasının Fatsa birincisi Toki Ortaokulu öğrencisi Ecem Banu GÜNGÖR’e Ordu Finali’nde başarılar dileriz.

 

Derecesi

 

Öğrencinin Adı Soyadı

 

Okulu

 

Puanı

1

Ecem Banu GÜNGÖR

Toki Ortaokulu

95,4

2

Huri CANBAZ

Özel Dolunay Ortaokulu

90,2

3

Enise Şirin KAHRAMAN

Sakarya Ortaokulu

83,4

4

Tuğba ÇANKA

Merkez Ortaokulu

83,2

5

Şeyma AŞAR

İmam Hatip Ortaokulu

81,8

6

Emine KILIÇ

Ilıca Ortaokulu

78,2

7

Hilal KARAKUŞ

Yalıköy Ortaokulu

77,4

8

Canan BAHŞİ

Hatipli Ortaokulu

75

9

Yavuz ŞAHİN

Yassıtaş Ortaokulu

73,2

10

Çağla ÇELİK

Dolunay Ortaokulu

72

11

Zeynep BACAK

Büyükata Ortaokulu

71,4

12

Cansu ORHAN

Aslancami Ortaokulu

69,4

13

Sinem BİLDİK

Kulak Çetirtepe Ortaokulu

69

14

Elif TARDU

Geyikçeli Ortaokulu

67,8

15

Zeynep DEMİRBAŞ

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu

67

16

Esra KULAKSIZ

Bolaman Ortaokulu

66,2

17

Kader YILMAZ

Demirci Ortaokulu

65,8

17

Tuğçe Ayça ÜNVER

Meşebükü Ortaokulu

65,8

17

Nazlı ÖZDEMİR

Hasan Yahşi Ortaokulu

65,8

18

Yunus Emre EMİNOĞLU

Kösebucağı Ortaokulu

62,6

19

Özlem GENÇ

İslamdağ Ortaokulu

52,4

 

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.