ORDU FATSA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları -4” tanıtım çalışmaları kapsamında Fatsa Çevikder Yarışma Sorumluları, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği, “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları -4”  tanıtım çalışmaları kapsamında Fatsa Çevikder Yarışma Sorumluları, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. 
“Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları -4”  tanıtım çalışmaları kapsamında Fatsa Çevikder Yarışma Sorumluları, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği, “Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları -4”  tanıtım çalışmaları kapsamında Fatsa Çevikder Yarışma Sorumluları Ali Dere ve Recep Ali Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’nu makamında ziyaret ettiler. 

Ziyarette, Fatsa Çevikder Yarışma Sorumluları Ali Dere ve Recep Ali Arslan, Zinde Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin okuma alışkanlığının istenilen düzeyde olmadığı günümüzde; okuyan, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yöh veren bireylerin yetişmesine, insanlarımızın sahih kaynaklarla buluşmasına bir nebze de olsa katkı sağlamak ve Peygamber Efendimizin (SAV) hadislerinin topluma kazandırılmasını sağlamak amacıyla düzenlediği ödüllü “Ufka Yolculuk Hadis Yarışması” konusunda ilçe genelinde yapılan tanıtım çalışmaları hakkında bilgi verip, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu’na yarışmanın kitabı olan "Riyâzu´s Sâlihîn´den 1001 Hadis Seçkisi" isimli kitabı hediye ederek verdikleri destek için kendisine teşekkür ettiler. 

Kurum olarak desteklerinin tam olduğunu dile getirerek yarışmanın gençlere ulaştırılması ve Hadis okumalarının sahih kaynaklarla buluşmasının önemini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu, ilçemizdeki Sivil Toplum Kurumlarının kültürel faaliyetlerinin Milli Eğitim’e önemli bir destek olduğunu belirtti. Bu kapsamda Fatsa Çevre Eğitim Kültür Spor ve İzcilik Kulübü Derneği’nin de ilçemizde önemli bir rol üstlenerek hayırlı hizmetlerde bulunduğunu söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ekrem Cinoğlu, başarılı çalışmalarından dolayı kendilerine teşekkür etti. 

Ufka Yolculuk-4 Hadis Yarışması, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar’ın “Riyazü’s S’alihîn’den 1001 Hadis Seçkisi” adlı kitabı kaynak kitap olarak belirlenmiş olup 21 Şubat 2016 tarihinde son başvuruların alınacağı yarışmanın sınavı ise 3 Nisan 2016 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

Yapılacak yarışmada A-B-C-D-E kategorileri bulunmaktadır. Türkiye genelinde A-B-C-D kategorileri için ayrı ayrı ;birinci olanlara 2 adet Umre ve 2500 TL para ödülü, ikinci olanlara 1 adet Umre ve 1500 TL para ödülü, üçüncü olanlara 1 adet Umre ve 500 TL, 4 ile 10. sıra arasında yer alanlara ise “ Samsung Galaxy Tab S2 “ Tablet hediye edilecek. E ve F kategorisinde ise ilk 1.olanlara “ Samsung Galaxy Tab S2 T 710 “ Tablet, 2. Olanlara “ Samsung Galaxy Tab S T 800 “ Tablet, 3. Olanlara “ Samsung Galaxy Tab S T 700 “ Tablet hediye edilecek. 

05-01-201605-01-201606-01-2016

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Hükümet Konağı Caddesi C Blok Kat 2 Fatsa/ ORDU - 0 452 423 1151

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.